Kdo během sobotního odpoledne mířil od domažlické pošty kolem bývalého OÚNZ směrem dolů, za několik vteřin hleděl na osmimetrovou horolezeckou stěnu, která v dopoledních hodinách v těchto místech vyrostla.

Více nežk 150 návštěvníků Chodských slavností tento pohled natolik uchvátil, že se rozhodlo přijít blíže a tento jedinečný adrenalinový zážitek si vyzkoušet na vlastní kůži. „Jsme velice rádi, že jsme mohli tento sport přiblížit lidem, kteří o něm tak málo vědí,“ řekla k akci Hana Synáčová z domažlického horolezeckého oddílu, který stál za tím, že v Domažlicích mohla alespoň na několik hodin takováto atrakce stát. „Byla to super akce a hlavně vyšlo počasí. Škoda, že stěna nemohla stát přímo u domažlické věže, jak bylo původně plánováno. Jinak si zalezli dospělí. Mnohé maminky od dětí dokonce zahanbily tatínky, kteří se báli,“ dodala s úsměvem Synáčová.

Úderem třetí hodiny odpolední začala i soutěž o věcné ceny. Kdo vylezl až nahoru a zatroubil na troubu, získal batoh, peněženku nebo nějakou drobnost. Současně se členové horolezeckého oddílu snažili o jakousi exhibici, ze které si vítěz za odměnu odnesl batoh. „Chtěla bych poděkovat sponzorovi, který nám tyto ceny věnoval,“ řekla Synáčová a pokračovala: „Hlavně bych chtěl poděkovat městu Domažlice, které schválilo grant, ze kterého jsme mohli stěnu postavit. Poděkování ale patří i členům horolezeckého oddílu Martinu Kabourkovi, Zdence Votrubové, Janu Ouřadovi a dalším členům, kteří pomohli při jištění a navazování zájemců.“

Horolezecký oddíl se už několik let snaží o získání grantu nebo jiného příspěvku na stavbu stěny, která by domažlickým milovníkům adrenalinu mohla sloužit neomezeně. „Na lidech, kteří si stěnu vyzkoušeli, bylo vidět, že mají o tento druh sportu zájem. Když stěnu balili, slzela jsem, protože přesně taková by nám vyhovovala na vodárně, kde máme prostory. Doufáme, že se brzy dočkáme něčeho podobného,“ dodala Hana Synáčová.