„Vyhrát v dorostenkách je hezký pocit, protože vím, že mohu hrát na úrovni starších tenistek. Ve finále jsem hrála s kamarádkou Míšou Procházkovou, se kterou trénuju,“ popsala pocity Jolana Hlavatá.

Pravoruká tenistka se tomuto sportu věnuje od šesti let. Po rodičích zdědila sportovní geny, protože tatínek hrál a ještě hraje tenis, dělal basketbal, a maminka se věnovala atletice. „Před třemi roky jsem skončila s plaváním. Mamka mě brala i na atletické závody, ale vyhrál tenis, protože mě víc baví,“ vysvětlila žákyně víceletého gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích.

Vítězství v okresním přeboru zaručuje účast na krajském přeboru. „Minulý rok jsem byla na krajském přeboru ve čtvrtfinále dvouhry a v semifinále čtyřhry,“ uvedla Jolana Hlavatá.

V krajském žebříčku starších žákyň je dvanáctá, loni byla desátá.

V květnu a v červnu hraje Hlavatá turnaje družstev a v té době se hraje oblastní a krajský přebor. Starší žákyně i dorostenky LTC Domažlice nastupují v nejvyšší soutěži Západočeského kraje.

Podle postavení v žebříčku se konají celorepublikové individuální turnaje a Jolana Hlavatá dokázala už několikrát vyhrát ty středně těžké.

Co se týče tenisových povrchů, tak upřednostňuje antuku před tvrdým povrchem. „Na antuku jsem více zvyklá,“ vysvětlila.

V zimě trénovala třikrát týdně a teď v létě také. „O víkendech až do konce června mám soutěž družstev a o prázdninách až do konce září turnaje,“ popsala Jolana Hlavatá plán.

Kromě tenisu ji baví běhání a ráda si čte. „Jednou týdně si jdu zaběhat s mamkou,“ prozradila tenistka LTC Domažlice.

Obdivuje Petru Kvitovou a Rogera Federera. „Líbí se mi, jak Petra Kvitová hraje a že po úrazu ruky neukončila kariéru. U Rogera Federera se mi také líbí jeho hra a to, jaký je gentleman,“ uznala Hlavatá.

Sama nemá ambice a sny o tenisových grandslamech. „Budu ráda, když mě tenis bude bavit i v dalších letech,“ prohlásila skromně Jolana Hlavatá.