Nový výbor má před sebou spoustu práce a jedním z nejdůležitějších úkolů vedle toho, aby na úrovni byl samotný fotbal, je bezpochyby obnovení důvěry klubu mezi fanoušky.
„Bohužel, musíme si přiznat, že dlouho se fotbalový oddíl ve Staňkově ke svým příznivcům nechoval zrovna vstřícně, jejich fandovství bral za jakousi samozřejmost a čekal, že lidé budou chodit na zápasy a prakticky nic navíc jim nedokázal (nebo ani nechtěl) nabídnout,“ přiblížil problémy člen výboru FK Staňkov Viktor Steinbach a pokračoval: „Na tom chceme zapracovat. Prvním krokem jsou permanentky, momentálně si je příznivci už mohou koupit. Základní informace o dění v oddíle jsou na klubovém webu.“
Trochu jinou formou vztahu fanoušek a klub je Fan club FK Staňkov.
Fan club, jak už název napovídá, by měl sdružovat opravdové fanoušky staňkovského fotbalu, protože pro ně se přece na hřišti hraje, není to kvůli funkcionářům nebo proto, aby si hráči šli zakopat.
„Fanoušek je nejdůležitější článek pro každý fotbalový klub a ve Staňkově to chceme začít dávat najevo,“ řekl ke staňkovské novince Viktor Steinbach.
Členství ve Fan clubu FK Staňkov stojí ročně 500 Kč, za což budou nabídnuty tyto výhody: vstup na všechny fotbalové zápasy v průběhu roku ve Staňkově zdarma (áčko, béčko, mládež, příprava), průkaz osvědčující členství ve Fan clubu, automatické členství v oddíle (bez nutnosti platit členské příspěvky), přednostní možnost pozápasového vstupu do V.I.P. prostor (neboli do nově zrekonstruované klubovny, kde bude možné zakoupit občerstvení), možnost nákupu klubových suvenýrů, které se zatím připravují, se slevou, pojede-li se autobusem na zápas na hřišti soupeře, cestovné zdarma, účast v soutěžích o hodnotné ceny, účast na srazu členů Fan clubu s hráči a trenéry. „Takové akce by měly být, samozřejmě s ohledem na počet členů, alespoň dvakrát do roka. Máme v jednání i slevy na nákup v některých prodejnách ve Staňkově a okolí,“ dodal nakonec Steinbach s tím, že zájemci mohou kontaktovat oddíl na emailové adrese FKStankov@seznam.cz, na telefoním čísle 723 773 612 nebo na www.tjstankov.wz.cz.