V bojích o 7.– 10. místo se odehrál pouze zápas Poběžovic s domažlickými Hasiči. Už v sobotu se fanoušci mohou těšit na 20. kolo Chodské hokejové ligy.


HC Tempo Staňkov – SKP Okula Nýrsko
6 : 2 (1:1, 3:1, 2:0)

První zápas nadstavbové části sehrál Staňkov opět ve ztenčené sestavě v důsledku trvající nemoci některých hráčů.
Utkání mělo od počátku dobré tempo. Obě mužstva se snažila neudělat zbytečnou chybu v obraně, a tak se poprvé měnilo skóre až v osmé minutě v přesilové hře, když se v závaru před bránou domácích odrazil puk k volnému hráči Nýrska, a ten bez problémů trefil odkrytou klec Staňkova. Domácí naštěstí nemuseli na srovnání skóre čekat dlouho. V 11. min. se dokázal z pravé strany prosadit Tomáš Škarda přesnou střelou do horního růžku nýrské brány.
I ve druhé třetině pokračoval pěkný kombinační hokej a začalo také padat více gólů. V 19. min. opět skórovalo Nýrsko, když po opakované střele dokázal dopravit jejich útočník puk podruhé za záda staňkovského gólmana.
Ale v téže minutě ujel do brejku domácí Tomáš Nový a povedeným blafákem opět srovnal stav utkání – 2:2.
Poté přišel rozhodující zlom zápasu. Nejprve ve 22. min. trefil přesnou střelou Karel Tomášek místo nad betonem hostujícího brankáře a půl minuty nato dokázal Petr Němec po přihrávce Vojtěcha Němce nahozený puk z rohu kluziště dopravit opět za gólmana hostů, čímž Staňkov odskočil na rozdíl dvou branek.
V závěru této třetiny mělo Nýrsko možnost vstřelit kontaktní branku, ale když se ocitl jejich osamocený útočník před staňkovskou bránou, narazil na připraveného gólmana Jana Brožovského, který jeho střelu pokryl.
Třetí třetina opět nabídla mnoho pohledných akcí. Nýrsko se snažilo a přidalo v bruslení, ale i přes částečnou herní převahu se nedokázalo brankově prosadit.
Staňkov tak ve 39. min. potvrdil lepší střeleckou produktivitu, když Karel Tomášek v závaru v brankovišti dokázal nasměrovat puk do brány a v následující minutě Petr Němec nevypočitatelnou střelou z prostoru kruhů uzavřel konečný stav zápasu na 6:2 pro Staňkov.
„Jak se dalo čekat zasáhla náš tým marodka, a tak byla sestava doslova slepená až v šatně. Do zápasu jme nastoupili s respektem a s taktikou držet střední pásmo. To se mužstvu dařilo i přes obdržené branky. Díky velmi zodpovědné obraně a její spolupráci se středními útočníky se mohlo pokoušet o jednotlivé výpady do útočného pásma, které přinesly branky,“ okomentoval utkání trenér Zdeněk Mergl a pokračoval: „Poděkování patří Radku Blackému, který přijel mužstvu pomoci doslova na telefonickou prosbu a byl platným hráčem sestavy. Mám osobní radost, že do příštích bojů zasáhne i Michal Fronk, u kterého byla vyloučena dost závažná diagnosa a dnešnímu zápasu již přihlížel na střídačce. Děkuji mužstvu za výkon a doufám, že si nemoci nevyberou někoho z kádru.“
Branky Staňkova: 2x Karel Tomášek, 2x Petr Němec, Tomáš Škarda, Tomáš Nový, Vyloučení: Josef Falout - 2 min., Jan Bombala - 2 min., Jiří Liebl - 4 min., Tomáš Nový - 2 min., Pavel Blacký - 2 min., Miroslav Kalivoda - 2 min.,
Sestava HC Tempo Staňkov: brankář – Brožovský Jan, 1. útok – Němec Petr – Blacký Radek – Hoffman Petr, 2. útok – Nový Tomáš - Škarda Tomáš – Tomášek Karel, 3. útok – Blacký Pavel – Bombala Jan – Kalivoda Miroslav, 1. obrana – Liebl Jiří – Kabourek Ladislav, 2. obrana – Němec Vojtěch – Falout Josef, trenér – Mergl Zdeněk