Domácí přivítali v dalším kole krajského přeboru na svém hřišti mužstvo Staňkova. Stafin je na druhé příčce a vítězství by jej drželo stále v boji o postup do divize. Domácí chtěli navázat na domácí výhru a následnou výhru z hřiště Manětína, naopak hosté již téměř odsouzeni k sestupu chtěli alespoň svým fanouškům, kteří je přijeli povzbudit, dopřát nádherný fotbal. To se jim však nepovedlo, neboť je Holýšov ze hřiště téměř vymazal a jen díky vynikajícímu Jánskému mohli hosté děkovat za „pouhé“ čtyři góly.


FK Stafin Holýšov – FK Staňkov
4:0 ( 2:0)
Obě mužstva vstoupila do utkání bojovně, jak také k tradičnímu okresnímu derby patří, s o to větší vervou, neboť pro hosty to může být na dlouho poslední. Na utkání jej přišla povzbudit zhruba stovka jejich příznivců. Ve 13. min. utekl po straně Jeniš, vyslal centr do vápna až k Procházkovi, kterého o míč odzbrojil staňkovský gólman Jánský. V 18. min. obdržel žlutou kartu hostující Hrach, který poslal tvrdě k zemi domácího hráče. Stejnou kartu obdržel o dvě minuty později i domácí Manowetz, který fauloval protihráče. Ve 27. min. se dostal na hranici vápna míč k Hulinovi, který jej poslal na bránu a dobíhající Bozděch vsítil nádherného ´vlastence ´– 1:0.
Poté se hra částečně vyrovnala, ale odehrávala se převážně na polovině hostů, však bez úspěšného zakončení. To se ale změnilo ve 36. min., kdy Procházka utekl po ´lajně´, nacentroval do vápna, kde míč nádhernou hlavičkou Jeniš poslal pod břevno Janského branky – 2:0.
Do konce poločasu již diváci další gól neviděli, ale to pouze díky skvělým zákrokům Jánského, který nedovolil domácím hráčům zakončit. Minutu před poločasem se ve velké šanci ocitl ještě Majlát, který Manowetzovu přihrávku poslal hlavou těsně nad.
V 50. min. se do vápna probojoval Jeniš, ale Bauer odkopl v poslední chvíli míč před dobíhajícím Procházkou. V 64. min. obdržel žlutou kartu hostující Trhlík. A o deset minut později za podobný faul i holýšovský Kaas. Hosté pomalu odpadali fyzicky a domácí je místy doslova ´mazali´ ze hřiště.
V 76. min. se nádherně protlačil do vápna Lukáš, krásně si ´položil´ Jánského a poté tvrdou střelou trefil tyč, od které míč putoval za brankovou čáru – 3:0.
O minutu později se opět dostal Lukáš do vápna, křížnou přihrávkou našel Jeniše, který se nemýlil a vsítil druhý gól v utkání – 4:0.
V 83. minutě opět ´hasil´ závar před svou brankou Jánský, který postupně zlikvidoval střely Procházky, Kaase i Jeniše. Minutu nato se hned po svém vystřídání z gólu mohl radovat Ota Manowetz, ale jen těsně minul branku.
Konec zápasu již domácí drželi pevně ve svých rukách, ale další gól již nevsítili.
Branky: 27. vlastní Bozděch, 36. a 77. Jeniš a 76. Lukáš, Rozhodčí: Liškutín, Poločas: 2:0, ŽK: 1:2, Diváků: 350
Sestava Holýšova: Janča (78. Marcel) – Hamerník, Levička, M. Manowetz, Kaas, Majlát, Hulina (86.Vrba), Jeniš (82.O.Manowetz), Šimka (76. Nový), Lukáš, Procházka, Trenér: Štěpán Hirschl.
Sestava Staňkova: Jánský – Hrach, Bozděch, Dolejš, Janka, Trhlík, Bauer, Brejcha (80. Gabriel), Panuška, Šlechta, Poslední. Trenér: Z. Zahoř.