V prostorách nového kulturního zařízení v Kolovči byli v pátek při slavnostním galavečeru vyhlášeni nejlepší sportovci Domažlicka za rok 2010. Z prvenství v kategorii jednotlivci - dospělí se radoval Jiří Voják z oddílu Mílaři Domažlice, kategorii družstev dospělých vyhrála divizní Jiskra, po podzimu lídr soutěže. V mládežnické kategorii družstev zavládla největší radost u stolu, kde seděly gymnastky Sokola Domažlice.

V Kolovči na sebe mohou být pyšní. Organizaci zvládli skvěle, doprovodný program s vystoupeními mažoretek, roztleskávaček Slavoje i tanečníků měl úspěch stejně jako raut připravený učilištěm z Domažlic. Pořadatele nezaskočily ani trapné momenty, kdy ceny pro sportovce z AC Domažlice a oddílu biketrialu Dynama H. Týn přišli předat a vzápětí je museli i převzít představitelé Domažlic a H. Týna.

„Jsem rád, že nás Svazek obcí Domažlicko oslovil a my jsme mohli být hostiteli této oslavy sportu. Musím přiznat, že jsem měl strach, jestli vše zvládneme. Letos se totiž organizace neujala agentura a my jsme měli úkol připravit večer v duchu Domažlice sobě. Příprava byla hektická, ale podle ohlasů a výrazů ve tvářích přítomných se to povedlo. Jsme rádi, že jsme mohli propagaci sportu pomoci,“ řekl starosta Kolovče Václav Pergl.

Předseda spolupořádajícího Svazku obcí Domažlicko Libor Picka jménem pětačtyřiceti starostů měst a obcí sdružených ve svazku ocenil důstojnou, leč vřelou atmosféru. „Všichni viděli, že to jde i bez pozlátek a blikátek. Program splnil očekávání, byl zábavný a měl spád. Věřím, že se u této příležitosti setkáme za rok v opravené sokolovně ve Kdyni.“

Vedle sportovců, trenérů, starostů i veřejnosti se slavnostního večera zúčastnili také poslanci Jan Látka, Vladislav Vilímec, Václav Votava, senátorka Jiřina Rippelová, krajský radní Petr Smutný a předseda ČSTV Pavel Kořan. Ten na Domažlicko jezdí rád. „Je to moje srdeční záležitost. Narodil jsem se v Holýšově a studoval v Domažlicích,“ vysvětlil Kořan, který využil příležitosti a na setkání nejlepších sportovců okresu apeloval na přítomné poslance, aby pomohli změnit stav, kdy je Česká republika na nelichotivém třetím místě od konce v žebříčku finančních příspěvků státu do sportu. „Tento večer je důkazem toho, že to, co děláme, o co se pereme, má smysl, což mě těší,“ řekl.

Nejčastěji chodili oceněným blahopřát zástupci Domažlic. „Letos jsem s sebou vzal i místostarostu. Jinak chodím na pódium hodně, což mě těší, protože je to důkaz toho, že máme mnoho úspěšných sportovců. Dnešní večer provázela domácí atmosféra, což oceňuji, protože je to anketa našeho okresu, našich občanů a sportovců,“ hodnotil večer starosta Domažlic Miroslav Mach.

Při vyhlašování nejlepších družstev mládeže pořadatelé ankety mysleli i na malé hokejisty Domažlic. „Od roku 2008, kdy byl v Domažlicích otevřen zimní stadion, se desítka nadšených trenérů věnuje stovce kluků a děvčat. Sportovní výsledky zatím nemohou mít velké, ale reprezentují náš okres na turnajích a letos poprvé i v krajské soutěži,“ vysvětlil moderátor Petr Hájek důvod udělení zvláštní ceny.

V kategorii mládeže bylo vyhlášeno deset nejlepších bez pořadí. Hned dvakrát vystoupal na pódium před zcela zaplněný sál Petr Novák, plavec Jiskry Domažlice. Kromě originálního poháru z dílny Martina Wolfa převzal od starosty Luženic Františka Kopeckého obří dárkový koš. V samém závěru večera převzal ještě diplom a šek na nákup sportovního zboží v prodejně Sport Podestát za vítězství v anketě bezmála šesti set hlasujících čtenářů Domažlického deníku. „Nečekal jsem, že budu oceněn dvakrát, ale mile mě to překvapilo. Vloni se mi podařilo získat první místo na zimním i letním mistrovství ČR. Takových výsledků bych nedosáhl bez trenéra Václava Vlčka, který se nám věnuje,“ poděkoval Sportovec roku čtenářů Domažlického deníku.

Druhý ve čtenářské anketě mediálního partnera Sportovce Domažlicka 2010 skončil Tomáš Pergl, útočník Slavoje Koloveč B. Tomu na vítěze z Luženic scházelo osm hlasů! Přesto sportovci a funkcionáři Slavoje Koloveč nepřišli zkrátka. Městys ocenil šekem na deset tisíc korun postup A – mužstva do divize i suverénní tažení rezervy okresním přeborem.

Výsledky

Nejúspěšnější sportovci do 18 let
Zdeněk Bajcar ⋌střelba, AZVO Hostouň
Jana Hinterholzingerová ⋌atletika, Mílaři Domažlice
Michael Kotal ⋌kuželky, TJ Havlovice
David Hadač ⋌ karate, TJ Jiskra Domažlice
Jakub Hojda⋌ vodní slalom, VO7 H. Týn
Petr Novák⋌ plavání, TJ Jiskra Domažlice
Marek Steinberger⋌ judo, SK Judo Poběžovice
Filip Konopík ⋌zápas, TJ Holýšov
Lukáš Kobes ⋌cyklistika, Velosport Domažlice
Ondřej Gerlický ⋌atletika, AC Domažlice

Nejúspěšnější družstva mládeže
1. Ml. žákyně, Sokol Domažlice ⋌gymnastika
2. Žáci, GJŠB Domažlice ⋌basketbal
3. Starší žáci, TJ Jiskra Domažlice ⋌fotbal
4. Mladší dorost, TJ Sokol Domažlice⋌ šachy
5. Starší minižačky, TJ Holýšov ⋌basketbal

Zvláštní cena za snahu ⋌mladší žáci, HC Domažlice

Nejúspěšnější družstva dospělých
1. A mužstvo TJ Jiskra Domažlice⋌ fotbal
2. A mužstvo TJ Slavoj Koloveč ⋌fotbal
3. A mužstvo TJ Jiskra Domažlice ⋌basketbal
4. TJ Dynamo H. Týn ⋌biketrial
5. Stará garda TJ Holýšov ⋌fotbal

Nejúspěšnější sportovci – dospělí
1. Jiří Voják ⋌atletika, Mílaři Domažlice
2. Jaroslava Záhořová ⋌ judo, SK Judo Poběžovice,
3. Jana Szmigielová ⋌silový trojboj, Sokol Domažlice
4. Veronika Řežábková ⋌karate, TJ Jiskra Domažlice
5. Petr Šindelář ⋌cyklistika, Velosport Domažlice
6. Jiří Faist ⋌atletika, AC Domažlice
7. Viktor Pytlík ⋌kuželky, TJ Kuželky Kdyně
8. Tomáš Kaufman ⋌biketrial, TJ Dynamo H.Týn
9. Martin Zahálka ⋌bezmotorové létání, Staňkov
10. Martin Lukáš ⋌fotbal, A mužstvo TJ Holýšov

Sportovní osobnost Domažlicka
Josef Pašek ⋌funkcionář a člen TJ Němčice
Karel Duchek⋌ legendární běžecTJ Sokol Kdyně

Sportovec čtenářů Domažlického deníku
Petr Novák⋌ plavání, TJ Jiskra Domažlice

Sportovní osobnost Kolovče
Václav Kříž, Karel Kobr, Pavel Kruml, Miroslav Kaše, František Skala.