Mnohonásobný český reprezentant v běhu do vrchu zaujal svými výkony zejména ve druhé polovině loňské sezony. Ta přitom pro staršího ze známé sourozenecké dvojice běžců nezačala dobře. „V zimní přípravě jsem se potýkal se zdravotními problémy, ale chybějící objemy jsem dohnal během letní přestávky a pak se mi dařilo,“ ohlíží se vítěz ankety za loňským rokem. Z dosažených úspěchů si cení zejména vítězství v běžecké části závodu extrémních štafet Adrenalin Cup a Bobr Cup. „Porazil jsem kluky, které se mi do té doby porazit nikdy nepovedlo, včetně nejlepšího českého běžce do vrchu a maratonce Krupičky, Skalského Brýdla či lyžaře Jakše.“

Na mistrovství Evropy v Bulharsku doběhl jako druhý z Čechů, na mistrovství světa ve Slovinsku skončil v konkurenci dvou set nejlepších běžců planety třiašedesátý. „Týden po šampionátu jsem absolvoval extrémní závod štafet Dolomitenmann, kde jsem mezi amatéry doběhl o kousek druhý, devátý v absolutním pořadí. Toho výsledku si dost cením, protože jsem porazil i druhého z mistrovství světa,“ vzpomíná.

Také letos v zimě se Voják potýkal s bolestmi zad, přesto nabírá objemy a dnes odlétá na soustředění do Španělska. V dubnu jej čeká prestižní závod na deset kilometrů v Rakousku, pak mistrovství republiky v běhu na dráze i do vrchu a na podzim by díky výsledku z loňska měl absolvovat znovu Dolomitenmanna, letos už za profesionály, takže v běžecké části stejně jako ostatní členové štafety změří síly s nejlepšími světovými esy, s olympioniky, mistry světa ve svých kategoriích.

Povoláním policista se už jednou Sportovcem Domažlicka stal. „To bylo v roce 2008, první rok po přechodu z kategorie mládeže do dospělých. Vítězství v této prestižní anketě si vážím, je to pro mne ohodnocení výkonů za celou sezonu od lidí, kteří sport sledují. Jsem moc rád, že jsem v konkurenci nejlepších sportovců okresu uspěl,“ dodává Voják.