VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přehled nominací do Sportovce Domažlicka 2013

Domažlicko - Přinášíme přehled všech sportovců a kolektivů, kteří byli navrženi do prestižní ankety Sportovec Domažlicka 2013. Tu pořádá Svazek obcí Domažlicka, Sportovní unie a letos město Domažlice. Mediálním partnerem je Domažlický deník. Z navržených komise vybrala deset jednotlivců v kategorii mládež bez určení pořadí, deset jednotlivců v kategorii dospělých dle pořadí, nejlepší mládežnické a dospělé kolektivy. Výsledky ankety budou vyhlášeny v pátek 11. dubna od 18.00 hodin v sále MKS Domažlice, kam budou dotyční sportovci a zástupci kolektivů pozváni.

8.4.2014
SDÍLEJ:

Cenu pro Sportovce roku v kategorii kolektivů v posledních dvou letech sbírali i mladí hokejisté HC Domažlice. Foto: Deník/ Stanislav Šebek

Jednotlivci - mládež

Martin Beber
triatlon, Domažlice
Velosport Domažlice
2. místo X-terra – Mistrovství ČR, 6. místo Olympiáda dětí a mládeže – olympijský triatlon, 14. místo v celkovém pořadí Českého poháru.

Jana Brantlová
atletika, triatlon, Domažlice
Mílaři Domažlice
Reprezentantka ČR v triatlonu, 3. místo na atletickém MČR v běhu na 2000 m př., 3. místo na MČR v triatlonu, 2. místo v konečném pořadí Českého poháru (1 x 1. místo, 1 x 2. místo, 2 x 3. místo). Trenér Jiří Královec.

Martin Buršík
fotbal, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice
Odchovanec domažlické kopané, opora staršího dorostu a B mužstva v krajském přeboru, svými výkony si řekl o místo v kádru A mužstva hrajícího třetí ligu (ČFL). Trenéři Martin Steinbrücker a Ferdinand Forro.

Kamila Forstová
judo, Domažlice
Judo Club Domažlice
Oceněna v klubové anketě Judista roku, 5. místo na Přeboru ČR v Hranicích na Moravě, 1. místo na memoriálu v Benešově, 3. místo na ČP Teplice, 2. místa na Jarním turnaji v Nepomuku a na Týn Cupu v Týně nad Vltavou. Trenér Pavel Forst.

Tereza Forstová
judo, Domažlice
Judo Club Domažlice
Oceněna v klubové anketě Judista roku, 5. místo na Přeboru ČR v Ostravě, 1. místo na Poháru Saska v německém Aue, 1. místo na ČP Chomutov, 2. místo na ČP Jablonec, 3. místa na CP Teplice a Brno. Trenér Pavel Forst.

David Hadač
karate, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice
Mistr Plz. kraje v kata a kumite v kat. junioři, 9. místo na MČR v kumite v kat. junioři, 3. místo v kumite na Národním poháru v Praze, 1. místa v kata na VC Chodova a v kumite na VC Kdyně, 2. místo na Chodském poháru v Domažlicích. Trenér Zdeněk Kubalík.

Dana Hálková
gymnastika, Babylon
TJ Sokol Domažlice
Nejlepší juniorka Plzeňského kraje, krajská přebornice v kategorii juniorky B, 6. místo na MČR v Liberci a vítězka řady pohárových soutěží. Trenérka Jana Gibfriedová.

Dominika Hálková
judo, Domažlice
Judo Club Domažlice
Oceněna v klubové anketě Judista roku, členka vítězného družstva z MČT (hostovala za JC Olomouc), 2. místo na MČR dorostu nad 70 kg, 3. místo na MČR žen do 78 kg, 1. místa na ČP Teplice a Jablonec nad Nisou. Trenér Pavel Forst.

Jana Hinterholzingerová
atletika, Nevolice
Mílaři Domažlice
Reprezentantka ČR v běhu do vrchu, 1. místo na MČR v běhu do vrchu, 26. místo na ME, 22. na MS, 1 x 1. místo a 1 x 2. místo v Českém poháru v běhu do vrchu. Trenér Jiří Královec.

Kristýna Hofmeisterová
jezdectví-parkur, Krchleby
JK Pavel Záhoř
1. místo v anketě ČJF Západočeská oblast – Naděje roku 2013, 1. místo na Oblastním mistrovství v kat. děti, 1. místo v soutěži Jump Tour Západočeská oblast v kategorii děti a junioři, 13 x 1. místo v soutěži dospělých. Trenér Milan Pěchouček.

Jakub Kabourek
judo, Březí
Judo Club Domažlice
5. místo v klubové anketě Judista roku, 2. místo na MČR dorostu, 1. místo na ČP Teplice, 2. místo na ČP Chomutov, 3. místo na ČP Jablonec. Trenér Pavel Forst.

Tomáš Kačírek
basketbal, Holýšov
BK Karpem Holýšov
Hráč BK Karpem Holýšov v kat. U11, dále hostuje v TJ Lokomotiva Plzeň (U11 a U12), kde je nejlepším střelcem. Nejlepší střelec na turnaji O pohár města Borotín, nejužitečnější hráč turnaje Mikro Kra-Kož Cup, v sezoně 2013-2014 nejúspěšnější střelec, průměr 20 – 25 bodů na zápas. Trenérka Zuzana Pelikánová.

Lukáš Kobes
cyklistika, Trhanov
Velosport Domažlice
6. místo na MČR MTB Bedřichov, 3. místo v celkovém pořadí Českého poháru, 1. místo v celkovém pořadí Pražského MTB poháru, 3. místa v závodech Českého poháru Pec pod Sněžkou a Boskovice.

Patrik Kouřík
florbal, Bořice
FbC Jiskra Domažlice
Úspěšností 92,5 % přispěl k postupu juniorů do II. ligy, pravidelný účastník výběrů Plzeňského a Karlovarského kraje, jako první reprezentoval oba kraje. Momentálně na hostování v Plzni, kde hraje I. ligu dorostu.

Jan Kozina
basketbal, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice
Rerezentant ČR, účastník ME do 18 let, do srpna 2013 člen TJ Jiskra Domažlice, za A tým působí ve II. lize mužů, nyní kmenový hráč Basketball Nymburk v extralize U19.

Jakub Ledvina
atletika, Blížejov
AC Domažlice
1. místo na 400 m a 2. místo na 100 m na dráze při Mistrovství Plz. a Karl. kraje juniorů, 2. místo na 200 m a 3. místo na 60 m v hale při Mistrovství Plz. a Karl. kraje juniorů.

Adam Leroch
judo, Horšovský Týn
Judo Club Domažlice
2. místo na MČR dorostu, 6. místo v klubové anketě Judista roku, 3. místa na ČP Jablonec a Chomutov, 5. místo na ČP Teplice. Trenér Pavel Forst.

Jan März
judo, Újezd
Judo Club Domažlice
1. místo na krajském přeboru v Plzni, 1. místo na VC Cheb, 1. místo na jarním turnaji v Nepomuku, 1. místo na memoriálu v Benešově, 2. místo v německém Aue. Trenér Pavel Forst.

Kristýna Nováková
plavání, Luženičky
Jiskra Domažlice
Pětinásobná přebornice kraje na letním i zimním mistrovství, 2 x 3. místo na podzimním MČR. Trenér Václav Vlček.

Martin Pivoňka
atletika, Spáňov
AC Domažlice
1. místo na MČR dráha 800 m, 2. místo MČR hala 800 m. Trenér Petr Konop.

Kryštof Schröpfer
plavání, Domažlice
Jiskra Domažlice
1 x 3. místo a 1 x 4. místo na zimním MČR, 2 x 4. místo a 1 x 6. místo na letním MČR. Trenér Václav Vlček.

Lucie Staňková
atletika, Domažlice
AC Domažlice
1. místo na MČR v kladivu. Trenér Jan Ledvina.

Jan Tauer
atletika, florbal, Domažlice
AC a FbC Jiskra Domažlice
6. místo na MČR juniorů ve víceboji, 3. místo na MČR juniorů ve štafetě 4x400 m, 3. místo v republikovém finále Corny středoškolského poháru – člen družstva. Trenér Petr Konop. Ve florbalu člen týmu juniorů Jiskry, kteří hrají II. ligu.

Václav Váchal
atletika, Kdyně
AC Domažlice
3. místo na MČR v běhu na 400 m. Trenér Petr Konop.

Alexandra Vrbová
vodní slalom a sjezd, Nová Ves
VO 7 Horšovský Týn
3. místa na MČR ž ve slalomu C1, kombinaci K1 a kombinaci C1, 4. místa na MČR ž ve slalomu K1, řada dalších umístění na MČR a v pohárových závodech.

Vojtěch Vychopeň
atletika, tenis, Domažlice
Mílaři Domažlice, Slavia Plzeň
Bronz z MČR staršího žactva ve dvouhře, nejlepší hráč v kat. staršího žactva Kanáří naděje 2014 pro západočeskou oblast, zlato a bronz z oblastního přeboru ve dvouhře zima a léto. 1. místo v okresním a 3. místo v krajském kole přespolního běhu.

Jednotlivci - dospělí

David Dopirák
požární sport, Holýšov
SDH Holýšov
2. místo v běhu na 100 m př. na MS do 23 let Rusko, 3. místa v hodnocení družstev na MS do 23 let Rusko a ve dvojboji na olympiádě CTIF Francie, 2. místa v celkovém hodnocení na olympiádě CTIF Francie a ve štafetě na 4x100 m Jižní Korea, 1. místo v celkovém hodnocení na MČR mužů Ml. Boleslav.

Martin Frei
atletika, Domažlice
AK Kroměříž
Reprezentant ČR, 39. místo na MS v běhu do vrchu (druhý nejlepší z Čechů), 2. místo na MČR v běhu do vrchu, 3. místo na MČR v závodě extrémních tříčlenných štafet.

Petr Kamic
atletika, Bělá nad Radbuzou
TJ Start Bělá nad Radbuzou
Vítěz seriálu závodů Běžec Chodska 2013.

Miroslav Kobes
cyklistika, Trhanov
Velosport Domažlice
1. místo v Pražském poháru MTB, 2. místo v celkovém pořadí v Českém poháru MTB cross country, 3. místa v závodech Českého poháru v Praze a Peci pod Sněžkou, 4. místo v závodě Českého poháru v Teplicích a 6. místo na MČR MTB v cross country v Bedřichově.

Božena Kučerová
silniční cyklistika, Domažlice
Velosport Domažlice
1. místo na Akademickém MČR – silniční kritérium, 3. místo na Akademickém MČR – časovka jednotlivců, 2. místo v celkovém pořadí seriálu kriterijních závodů Giant liga Plzeň, 4. místo v celkovém pořadí Českého poháru, 1. místo v závodě Českého poháru Praha – Strahov.

Jiří Pavlov
fotbal, Staňkov
FK Staňkov C
Dlouholetý hráč, řízný bek a kapitán FK Staňkov C, Nejlepší hráč Memoriálu Josefa Jedličky, nejužitečnější hráč FK Staňkov C – 2. místo ve IV. třídě v sezoně 2012/2013.

Vendula Peteříková
atletika, tenis, H. Týn
UK FTVS Praha a Jiskra Domažlice
Obhájila 1. místo v seriálu závodů Běžec Chodska, 2. místa na Akademickém MČR v běhu na 10 km (cross) a v běhu na 1500 m (dráha), 2. místo v seriálu závodů Mizuno Running Cup 2013. Podílela se na úspěšném tažení tenistů Jiskry za zachováním divize.

Josef Prettl
basketbal, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice
Dlouholetá opora A týmu mužů, člen družstva hrajícího v letech 2004 – 2007 I. ligu mužů, v dubnu 2013 ukončil kariéru v A týmu, na podzim 2014 ještě odehrál dva zápasy za A tým v Českém poháru, nyní hraje za rezervní tým.

Karel Rada
silový trojboj, Staňkov
Fitness Club Staňkov
Rekord ČR ve dřepu – 260 kg, 3. místa na MČR RAW v silovém trojboji v Brně a na MČR Masters Praha – Řepy (kat. do 105 kg).

Bedřich Řechka
atletika, Domažlice
TJ Sokol Domažlice
1. místo ve vrhu koulí a 3. místo v hodu diskem na Světových veteránských hrách v atletice v Turíně, 1. místo na MČR veteránů ve vrhu koulí, 2. místo na halovém MČR veteránů ve vrhu koulí, 1. místo na MČR veteránů v silovém trojboji (kat. nad 120 kg a nad 60 let) a 1. místo na Mezinárodním MČR ve zvedání kamene (kat. veteránů).

Jana Szmigielová
silový trojboj, Domažlice
TJ Sokol Domažlice
8. místo na ME v silovém trojboji (kat. do 72 kg), 1. místo na MČR v silovém trojboji a 1. místo v absolutním pořadí bez rozdílu vah, 2. místo na MČR v benchpressu, 1. místa na Mezinárodním Mistrovství ČR a Mistrovství Německa ve zvedání kamene.

Petr Šindelář
cyklistika Domažlice
Velosport Domažlice
1. místo na Author Král Šumavy MTB na 70 km, 1. místo celkově v MTB maratonu O krále Českého lesa Tachov, 4. místo v MTB seriálu Kolo pro život, největší seriál horských kol v ČR, 2. místa v MTB časovce na Čerchov a v Galaxy CykloŠvec Maraton Talín na 72 km, 6. místo na MTB Okolo Plzně na 50 km.

Tomáš Tauer
silový trojboj, Staňkov
Fitness Club Staňkov
9. místo na ME Masters v Lecembursku (kat. do 93 kg), 7. místo na MČR RAW v silovém trojboji v Brně a 3. místo na MČR Masters Praha – Řepy (kat. do 93 kg).

Martin Ticháček
fotbal, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice
Brankář Jiskry Domažlice, který skončil na 6. místě ČFL a v Poháru České pošty došel až do osmifinále. Trenér Stanislav Purkart.

Jaroslava Záhořová
judo, Poběžovice
Judo Club Domažlice
2. místo na MČR (kat. ženy – veteránky), 2. místo na otevřeném Mistrovství Rakouska, 3. místo MČR družstev žen – hostování za tým Judo Master.

Kolektivy - dospělí

Wolfs Domažlice A, muži
baseball
V roce 2013 obsadili 1. místo v Jihozápadním přeboru a postoupili do Českomoravské ligy, což je druhá nejvyšší soutěž v ČR. Předseda klubu Pavel Kasper.

Jiskra Domažlice A, muži
basketbal
Stabilní účastník II. ligy mužů, v sezoně 2012/2013 počtvrté účastník play-off II. ligy. Finalista základní části Českého poháru. Trenér Karel Štípek.

Jiskra Domažlice A, muži
fotbal
Účastník ČFL, třetí nejvyšší soutěže v ČR. V roce 2013 6. místo, postup do 4. kola Poháru České pošty mezi 16 nejlepších mužstev, kde podlehli prvoligovým Teplicím. Předtím vyřadili prvoligové České Budějovice, druholigové Pardubice a další. Trenér Stanislav Purkart.

AHC Devils Domažlice, muži hokej
Trojnásobní vítězové Domažlické NHL, čtyřikrát vyhráli základní část. Účastní se řady celorepublikových i mezinárodních turnajů, kdy poměřili síly s týmy z Kanady, Ruska a dalších osmi států. Trenér David Bor.

TJ Sokol Kdyně, muži
kuželky
V sezoně 2012/2013 uhájili účast ve III. kuželkářské lize, 10. místo v celkovém pořadí. V sezoně 2013/2014 po podzimní části 3. místo, účastník Poháru ČKA, kde se dostali mezi 32 nejlepších týmů v ČR. Předseda oddílu Jindřich Dvořák.

Jiskra Domažlice, muži
volejbal
Udržení ve II. lize, kde působí řada bývalých reprezentantů a která se na Domažlicku do historického postupu Jiskry nikdy nehrála, celkově 8. místo z jedenácti týmů. Tým má nejnižší věkový průměr v soutěži. Trenér Tomáš Kubal.

Kolektivy - mládež

AC Domažlice, junioři družstvo
atletika
V roce 2013 vítězové Mistrovství Plz. kraje, 7. místo na MČR družstev juniorů, 4. místo na Mistrovství Čech. Trenér Petr Konop.

AC Domažlice, junioři štafeta
atletika
V roce 2013 štafeta ve složení Ledvina, Tauer, Pivoňka a Šnajdr (Váchal) vybojovala 3. místo na MČR na 4x100 m, 4. místa na MČR 4x200 m v hale a 4x100 m. trenér Petr Konop.

BK Karpem Holýšov, minižáci
basketbal
Dívky vybojovaly 2. místo na MČR v Pardubicích, 4. místa na turnajích v Kožlanech, Borotíně a 2. místo na turnaji v Kožlanech, 5. místo na mezinárodním turnaji v Plzni. Trenérka Zuzana Pelikánová.

Jiskra Domažlice, junioři
florbal
V roce 2013 vybojovali postup do II. celostátní ligy, což je druhá nejvyšší soutěž u nás. Trenér Dalibor Kubů.

SKMG Staňkov, starší žáci
florbal
2 x 1. místo na Realistick Cupu v Praze, 2. místo na HDT cupu Karlovy Vary, účast na mezinárodním turnaji Praque Games, 1. místo v Elmont lize, 1. místo na turnaji Huricanů ve Kdyni, vítězové základní části Bohemia ligy malého florbalu starších žáků. Trenér Martin Gust.

Jiskra Domažlice, ml. dorost
fotbal
V sezoně 2012/2013 dokázali vyhrát soutěž v krajském přeboru. Trenéři Oldřich Timura, Martin Steinbrücker a Ferdinand Forro.

Autor: Redakce

8.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Stavebnictví - Stavebnictví Instalatéři, potrubáři 35 000 Kč

Instalatéři, potrubáři, stavební zámečníci a stavební klempíři instalatér. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nutný telefonický kontakt - 8:00 - 17:00 hod.. Pracoviště: Unistaff s.r.o. - domažlice, Husova třída, č.p. 105, 344 01 Domažlice 1. Informace: Kohút, +420 608 661 613.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží prodavač/ka - pokladní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned, PP na dobu neurčitou, plný úv. 37,5 hod/týdně - smíšená mzda 18 000,-Kč - praxe a zkušenosti vítány, dvousměnný provoz - info pí Petrásková 727 889 873.. Pracoviště: Západočeské konzumní družstvo sušice - coop diskont horšovský týn, Dvořákova, č.p. 302, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Petrásková, +420 727 889 873.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 500 Kč

Prodavači potravinářského zboží prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: příprava zboží k prodeji, prodej a nabídka zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením prodejny, Požadujeme: praxe v obchodě výhodou,příjemné vystupování,samostatnost,spolehlivost, flexibilita,potravinářský průkaz, základní znalost na PC, Nabízíme: dlouhodobou perspektivu v prosperující společnosti, možnost profesního růstu,vstupní zaškolení,nevyučené v oboru zaučíme, přátelský kolektiv, stravenky, bonusy, nástup možný ihned, Nutný telefonický nebo e-mailový kontakt.. Pracoviště: Zeman maso-uzeniny, a.s. - holýšov, Jiráskova třída, č.p. 612, 345 62 Holýšov. Informace: Simona Vítková, +420 736 500 112.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha strojů a zařízení na zpracování dřeva a výrobu papíru Dělník v dřevovýrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Hála wood group s.r.o., 345 33 Trhanov. Informace: Petra Štrinclová, +420 608 956 738.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 22. března 2018

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Páté čtvrtfinále HC Škoda Plzeň – HC Olomouc
15

Škodovka je v semifinále. Proměnila hned první mečbol.

Největší sluneční hodiny světa máme na západě Čech

Bezvěrov – 342 metrů vysoký televizní vysílač Krašov na pomezí severního Plzeňska a Karlovarska má od úterý novou funkci. Stín, který vrhá jeho stožár, měří čas.

Muž šel vybrat peníze z karty, neodolal a použil cizí

Domažlice – Strážníkům předal nálezce platební kartu, která se povalovalo na chodníku před budovou radnice.

Muž po sexu v autě zemřel na polní cestě u Chrastavic

Chrastavice – Smutný konec měly ve středu večer sexuální hrátky v autě.

Ikona horšovskotýnské moštárny Jaroslav Kuthan slaví 95. narozeniny

Horšovský Týn – Čtyřicet let byl Jaroslav Kuthan výčepním v moštárně horšovskotýnských zahrádkářů. Loni na podzim předal žezlo výčepního kolegyni Marii Matějovicové. Právě dnes, 22. března, slaví pan Kuthan 95. narozeniny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT