Jako dorostenec a junior působil v atletickém oddílu Jiskry Domažlice, kde se věnoval skoku dalekému, skoku o tyči a sprintům. Dařil se mu hlavně skok daleký, a proto na základě výborných výsledků byl povolán na vojnu do tehdejšího vojenského sportovního oddílu Dukly Praha, za kterou startoval v atletických soutěžích. Po vojně se dále věnoval atletice. Mimo atletiku, též pěstoval gymnastiku, běh na lyžích a lední hokej, kde jako “rybníkář“ vynikal rychlostí a technikou. Též si občas zahrál v Klenčí fotbal za mužstvo a seniory. Když se začaly v Klenčí stavět tenisové kurty, byl hlavním „tahounem“ výstavby. To bylo zhruba v roce 1975-1979. Po dostavbě kurtů začal s neobvyklou chutí hrát tenis a díky píli a poctivému tréningu /cvičeného v mladších létech/se z něj stal vynikající tenista, který několikrát vyhrál turnaj memoriál M. Veselého a V. Šindeláře v Klenčí. Též se zůčastňoval celostátních turnajů veteránů, velkých cen měst v republice, kde si vedl také velmi dobře. A to ještě sportovci Jendovi nestačilo.V šedesáti letech se dal ještě na golf, který s tenisem hraje dodnes. A na vysoké úrovni i v tomto seniorském věku.

Tuto svoji činnost může provádět díky pochopení své ženy Růženy, ve které má celoživotní oporu, za což ji patří dík. Vychovali spolu dva chlapce Honzu a Pepíka, kteří jsou „po tátovi“ také sportovci a mají dvě vnoučata, Jenda Knop se celý život zabýval výrobou knoflíků. Nejprve u soukromníka a pak dělal vedoucího výroby knoflíků v Chodských pletárnách Koloveč, provozovna v Poběžovicích, a po roce 1989 se stal soukromým podnikatelem. Knoflíky všeho druhu ze soukromé dílny expedují do celého světa. Ve firmě pokračuje syn Pepík.

My, tenisté Spartaku Klenčí, přejeme našemu kamarádovi, spoluhráči, Jendovi Knopovi k jeho sedmdesátým narozeninám, hodně zdraví, štěstí, rodinou pohodu a aby mu aktivita a sportovní nadšení v tenisu i golfu ještě dlouho vydrželo. Tenisté Spartaku Klenčí