1/8

Američan v Brně: Ztrácel se, nadchlo ho jídlo

Basket Brno zatím prožívá výsledkově nejpovedenější sezonu v moderní historii. Je to i zásluha Američana Kamerona Chatmana, který se na jih Moravy přestěhoval loni v létě. Šestadvacetiletý světoběžník, který už si zahrál kromě rodné Ameriky i soutěže v Portugalsku, Turecku, Belgii a Kanadě, se zprvu v Brně cítil ztracený.

„Největší problém pro mě byl poznat město. Ztrácel jsem se, když jsem hledal tělocvičnu nebo jídelnu. Brno je docela velké město, takže mně to chvíli trvalo,“ vypráví rodák z Portlandu.

Největším překvapením pro něj bylo české jídlo. „Je tu opravdu široká možnost výběru. Jídlo je je skvělé, takže si ho fakt užívám,“ přesvědčuje Američan. Ten zároveň oceňuje, že v Brně se většinou bez problémů domluví svým rodným jazykem. „Největší rozdíl oproti Americe je určitě v řeči. Češtině vůbec nerozumím, naštěstí většina lidí mluví anglicky,“ zamlouvá se produktivnímu basketbalistovi.

Celkově si ale život v Brně pochvaluje. „Líbí se mi, že lidi jsou přátelští a Brno je pěkné město, kde má člověk spoustu možností co dělat,“ podotkl Chatman.

loading
arrow_left Předchozí
1/8
Další arrow_right