Třetího prosince uplynulo 11 let, co nás zcela nečekaně opustil Jan Šturma mladší. Odmalička jej trápily zdravotní problémy, ale on je na sobě nikdy nedal znát a neustále sportoval. Především hrával tenis, v Davis Cupu hájil barvy babylonského Sokola. Mezi kamarády byl oblíben pro svoji skromnou povahu. Neváhal kdykoli a komukoli pomoci, nikdy neřekl ne a nezkazil žádnou legraci. Pro statečnost, s jakou se vyrovnával se svým handicapem, byl a navždy zůstane naším vzorem!

Desátého prosince tomu byly čtyři roky, kdy jsme přišli o dalšího velkého kamaráda a oblíbeného hostinského z domažlické sportovní haly Miroslava Delastradu. Po jeho nenadálém odchodu si vždy a možná nejen já vzpomenu při mistrovských zápasech domažlických basketbalistů na jeho vynikající sulc. A to nemluvím o výborných obědech, na které pravidelně chodila spousta lidí. Ačkoli pan Delastrada aktivně nesportoval, sportu fandil a doslova jím žil. Velký fanoušek Formule 1 a motorek vždy vyhověl všem, kdo v hale sportovali. Na jejich přání jim uvařil a nelze zapomenout na super organizaci různých oslav.

Před třemi roky, 16. prosince, nečekaně odešel další kamarád a velký sportovec Václav Vlček mladší.Řada z nás dodnes vzpomíná na skvělé, nelítostné a urputné florbalové mače v tělocvičně ZŠ Komenského 17 Domažlice, z nichž nakonec vzešla řada hráčů, kteří si zahráli dokonce národní florbalovou ligu (třetí nejvyšší soutěž), v Českém poháru se dostali do semifinále a na mezinárodním turnaji v Amsterodamu skončili třetí v barvách Men in Black. Vašek byl zároveň průkopníkem domažlického baseballu, založil klub BC Wolfs a především jeho zásluhou se tento sport dostal na Chodsku do podvědomí veřejnosti. Nesmím zapomenout ani na léta, kdy jsem s Vaškem a dalšími kamarády hájil barvy Domažlického deníku v okresní futsalové lize a zahrál si i řadu turnajů. Vašek góly nejen dával, ale spoustu jich spoluhráčům připravil a byl oporou týmu. Nikdy na vás nezapomeneme! Za kamarády Karel Fait ml.