V pondělí se před nýrskou sportovní halou sešlo šestadvacet mladých basketbalistů BK Jiskra Domažlice. Jednalo se o hráče kategorie U14 a budoucí kategorie U17. Hráči byli rozděleni do dvou tréninkových skupin a hned dopoledne je čekaly již tradiční fyzické testy, aby trenéři zjistili na jakém stupni připravenosti jsou jejich svěřenci. Po dopoledním seznámení s prostředím, ubytováním, halou, jídelnou, atd. se hráči a trenéři již vydali na obávanou nýrskou sjezdovku, kde hráči podstoupili první "suchý" atletický trénink. Ve večerních hodinách měli hráči k dispozici posilovnu a v rámci regenerace saunu.

V úterý za hráči přijel hlavní trenér západočeské basketbalové federace Stanislav Marián, který s nimi vedl dva tréninky.

Ve středu v dopoledních hodinách opět mladí basketbalisté vyrazili na nýrskou sjezdovku, kde polykali další dávku běhů do prudkého kopce. Odpoledne následovala regenerace v místním bazénu se slanou vodou.

Čtvrteční tréninky absolvovala každá skupina zvlášť. Kategorie U14 pod vedením trenéra Prettla s asistentem Paidarem a kategorie U17 pod vedením trenéra Janiurka. Po každém atletickém tréninku si hráči na závěr zahráli oblíbený softball.

Mladí basketbalisté BK Jiskra Domažlice s trenérem Josefem Prettlem.Zdroj: Deník / Robert Babor

V pátek za hráči přicestoval na besedu a na ukázkový trénink kapitán extraligového Brna, domažlický odchovanec Jan Kozina. Ten s hráči vedl téměř hodinovou diskuzi o tom, jaký je vrcholový sport a jak těžká je cesta na vrchol. Hráči se mohli zeptat na vše, co je zajímalo kolem basketbalu. Poté již následovaly tréninky vedené Janem Kozinou.

V sobotu byli domažličtí hráči odměněni dopoledním herním tréninkem, po němž mezi sebou určili All Star soustředění. Po obědě a úklidu ubytovacích prostor následovalo loučení a odjezd zpět do Domažlic.

"Soustředění v Nýrsku mohu hodnotit velice pozitivně a musím před hráči smeknout za to, jak makali, trénovali a vyrovnali se s velmi velkým horkem. Zvláště ti nejmladší mají můj obdiv jak zvládali poměrně vysoké tréninkové dávky. Poděkování patří spolupracujícím trenérům, ubytovacímu a stravovacímu zařízení v Nýrsku, kde pro nás vytvořili opravdu skvělé podmínky a budeme se na toto místo rádi vracet," zhodnotil povedené soustředění domažlických basketbalových nadějí šéftrenér BK Jiskra Domažlice Josef Prettl..