Nově vzniklý tým softballu v Domažlicích, který se dal dohromady před třemi měsíci, má za sebou již první soustředění. Dívky, které se pravidelně scházejí na trénincích a učí se nejen základům hry softballu, ale i bojovnosti a vytrvalosti, se rozhodly vyrazit na soustředění. To se uskutečnilo v capartické Šebkovně.

„Náplní soustředění nebylo jen nabrání fyzické kondice na běžkách, ale především utužení nově navázaných přátelství, které nám tato hra přinesla,“ prozradila jedna z účastnic Martina Hánová.

Děvčata se celý víkend zdokonalovala v běhu na běžkách a dokonce si zkusila závod v biatlonu. „Tento závod nám ukázal, že nestačí být rychlý v běhu. Na nejvyšších místech se totiž umístily především ty, co mají přesnou mušku,“ prozradila Hánová.

Po večerech, při kterých měli hlavní slovo tréneři, se vysvětlovala hlavně pravidla softballu a mladé dívky tak měly možnost hlouběji poznat tuto hru. „Na závěr bych chtěla citovat slova celého týmu, který touto cestou chce ještě jednou poděkovat Sněhařům Domažlice za ubytování a všem, kteří s nimi v Caparticích byli a mají velikou zásluhu na průběhu celého soustředění,“ dodala Hánová.

Trenér Milan Weber a jeho asistent Petr Pachl i nadále hledají všechny zájemkyně o tento sport. Ty se mohou přihlásit na telefonním čísle 724 307 190 nebo na e–mailu janp.1@seznam.cz.