Oba oddíly měly tento víkend v Caparticích případně pod Čerchovem pořádat tradiční lyžařské závody.

Dnes se mělo bojovat v rámci 99. ročníku Chodské třicítky, která je pod taktovkou Sněhařů Domažlice. To zítra by se dle původních plánu konala Výhledská 15, pořádána lyžaři z Chodova jako Memoriál Bohumila Váchala.

V Caparticích ani pod Čerchovem není aktuálně sněhová pokrývka a tak pohledy lyžařů na zazelenalé louky je velice smutným faktem.

Jak organizátoři zareagovali? Stejně jako u turistického lyžařského přechodu na Gibacht museli termín změnit. Po pondělní poradě, i jednáních v týdnu, se rozhodlo, že náhradní termín lyžařského běžeckého závodu klasickou technikou Chodské třicítky je stanoven na 8. února. Výhledská 15 se pak poběží o den později. Vše tedy zůstává při starém, jen se posouvá termín a čeká na příval sněhu.

Když se nemohou ze zimních radovánek Chodové těšit v našem regionu, mohou jásat alespoň z výkonu Kateřiny Razýmové. Odchovankyně LK Tatranu Chodov o uplynulém víkendu zazářila na domácím světovém poháru v Novém Městě na Moravě, kde obsadila 10., respektive 8. místo. Výborně.