Domažličtí Wolfs v něm o uplynulém víkendu zaznamenali skvělý úspěch sedmým místem na otevřeném šampionátu České republiky ve Východních Čechách.

Hrálo se na hřištích v Trutnově, Svobodě nad Úpou a Mladých Bukách. Mistry České republiky se stali hráči Wayne´s Pardubice.

Domažličané, posíleni několika borci místních týmů a hlavně zahraniční akvizicí Shawntee Tan, pět zápasů vyhráli a poraženi odešli pouze s oběma pozdějšími finalisty Wayne´s Pardubice a týmem Navíc.

Obě porážky zaznamenali už v úvodním dni. „Po sobotě jsme na šampionátu měli bilanci dvou výher a dvou proher. Klíčový první zápas jsme nezvládli a prohráli 3:18. Ale hned druhý s HSM Trutnov jsme po šílené přestřelce vyhráli 31:11. Pak nás čekal největší favorit Wayne´s. Překvapení se nekonalo a dostali jsme hladce 2:17.

Dvě porážky v základní skupině nás poslaly do skupiny o konečné 7. až 12. místo. Tu jsme začali výhrou nad PV Punkers 13:2 a plán byl jasný. Tuto skupinu vyhrát a získat celkové sedmé místo,“ popisuje Miloš Popelka z týmu Wolfs.

A cíl se nakonec podařilo splnit. „V neděli jsme odehráli tři zápasy spodní skupiny. Všechno nakonec byly naše výhry a skončili jsme opravdu sedmí. Zdolali jsme postupně DNA 12:5, (j)Elita 8:1 a Sedlčany 19:3. Celkově to tedy nebyl špatný výsledek s bilancí pěti výher a dvou porážek pouze od finalistů turnaje,“ konstatuje domažlický hráč.

Celkové pořadí Mistrovství České republiky 2020 ve slowpitchi:

1. Wayne´s Pardubice

2. Navíc

3. Sparks Mladé Buky

4. SB Svoboda nad Úpou

5. Grizzlies Pardubice

6. See My Eyes

7. Wolfs Domažlice

8. DNAce

9. (j)ELITA Trutnov

10. Trutnov HSM

11. PV Punkers

12. SK Pegas Sedlčany