Vutkání vysoké úrovně se ukázal jako rozhodující návrat Mariana ´Chmelíka´ Fedora po zranění nohy do sestavy Elitexu.
Opora týmu, bez které Svařovna dvakrát v řadě prohrála a nechala si odskočit na čele soutěže ´dvojku´ APM Automotive, naházela výborných 337 kuželek a ve dvojici s Viktorem Pytlíkem (dosáhl jen o 1 kuželku méně) byli hlavními strůjci vítězství o těsných 11 kuželek. Senioři tak prohráli poprvé od třetího kola a klesli na 4. místo v tabulce za Flinstouny.
A právě Flinstouni podruhé za sebou překonali hranici 1500 kuželek, na čemž měl lví podíl Martin ´Dino´Pejčoch s náhozem 418. O jedinou kuželku to sice nestačilo na rekord soutěže, ale stal se prvním hráčem, který v utkání KBL v obou sériích dosáhl ´dvoustovky´ (200 + 218). Stabilně vysokou formu Flinstounů tentokrát odneslo mužstvo Kdynia.
I v dalších zápasech vítězili favorité, až na jedinou výjimku. Tou byl mač mezi desátým Obelixem a předposledním APM Automotive 1. Papírově lepší měli být sice reprezentanti Obelixu s dosavadní bilancí tří výher, ale zatím ´nuloví´ hráči APM 1 zabrali a konečně se dočkali prvních bodů do tabulky.
Jejich ´kolegové´ ze suverénně vedoucího APM Automotive 2 svoji kvalitu prokázali náhozem 1615 kuželek a hladce přehráli Restauraci U Votrubů. Největším rozdílem (368 kuželek) však v tomto kole zdolal stále se lepšící Karpem poslední tým tabulky Naconázef.
V dresu Karpemu doslova excelovala Anna Slezáková a s náhozem 347 kuželek (172 + 175) obsadila třetí místo mezi jednotlivci a deklasovala tak s výjimkou vedoucího tandemu celé soutěže Pejčoch (Flinstouni), Kuželík (APM 2) všech ostatních 57 hráčů desátého kola!
Vytvořila zároveň ´ženský´ rekord a hodila tak rukavici Vendy Šibilové ze zíchovských Puklů, která zazářila v minulém kole (342 kuželek). Karpem se po katastrofálním začátku soutěže posunul už do první poloviny tabulky.