Na závodech v pražském Edenu vyhrál Spartak Praha 4, druhá skončila Třebíč. „Třetí místo beru jako úspěch, protože jsme nebyli v plné sestavě. Všichni podali výborný výkon,“ chválil Sládek, který byl v kouli výkonem 15,39 metru třetí a v disku hodil 46,79 metru, což domažlickému atletovi vyneslo individuální čtvrté místo a nový osobní rekord.

Jaké jsou sezonní cíle AC Domažlice v lize družstev?
Dvakrát v řadě jsme se účastnili baráže o extraligu a mohli jsme i postoupit do extraligy, ale kvůli financím jsme zůstali v první lize. Nicméně i tento rok bychom chtěli zabojovat o postup do nejvyšší soutěže.

Jak byste zhodnotil své výkony v lize?
Kvůli koronaviru nebylo možné naplno trénovat. Vcelku jsem spokojený, ale stále je co zlepšovat. Doufám, že v dalším kole budu lepší.

V kouli máte rekord z loňska 16,26 metru. Takže máte zhruba ještě metr rezervu?
Určitě. Byl to můj letošní druhý závod na dráze a ještě to nebylo ono.

Domažlický koulař a diskař Dominik Sládek.
Atleti Domažlic jsou po úvodním kole první ligy na třetím místě

V disku jste si vytvořil osobní rekord…
Ale cítím, že i v něm můžu házet ještě dál, protože při rozhazování se mi povedlo hodit za padesát metrů, což bylo super, ale v závodě jsem asi znervózněl.

Jaké závody vás čekají?
Za dva týdny je mistrovství ČR ve Zlíně, kam jsem se kvalifikoval. Zkusím obojí – kouli i disk, když už vyrazím až do Zlína (smích).

S jakými cíli tam pojedete?
Na halovém mistrovství republiky jsem byl šestý v kouli, ale ve Zlíně bych se chtěl umístit výš. Když se zadaří, může být medaile. K ní je však dlouhá cesta, ale určitě o ni zabojuji.

Co další závody po mistrovství republiky?
Pak je akademické mistrovství ČR, kde jsem dvojnásobný mistr, a proto budu chtít vítězství obhájit. Poté se uvidí, jestli se mi naskytnou nějaké zahraniční mítinky.