BK Jiskra Domažlice - Wolves Radotín 95:75 (28:12, 52:35, 74:50)

Hned v prvním utkání nového ročníku soutěže hostila Jiskra na své palubovce posledního soupeře z ročníku loňského – s Wolves Radotín Chodové vypadli v semifinále play-off až na skóre ze dvou vzájemných zápasů.

„Sobotní utkání bylo poznamenáno dvěma faktory. Jednak byl znát začátek sezony, nerozehranost, jednoduché chyby v obraně i útoku, na druhou stranu pak skvělý začátek zápasu, kdy už skóre po první čtvrtině vlastně rozhodlo o vítězi,“ popsal vstup do úvodního duelu nové sezony asistent trenéra domažlického A-týmu Tomáš Budka starší.

Hra gradovala tak, že do poslední čtvrtiny vstupovali domácí se čtyřiadvacetibodovým náskokem, a tak příležitost dostala celá lavička a i tak z toho bylo pohodlné vítězství o 20 bodů.

To se jistě líbilo zaplněné městské sportovní hale i samotným aktérům v dresu Jiskry. „Atraktivní zápas pro diváky byl ve znamení střídání pěkných basketbalových akcí s jednoduchými technickými chybami. V některých okamžicích si naši hráči pletli basketbal s vybíjenou, ale to je určitě daň začátku sezony. Kvalitním výkonem vynikli dnes již kmenový hráč BK Děčín v extralize Martin Mach a nová posila Ondřej März“, zhodnotil sobotní utkání trenér domácích Karel Štípek.

Trojky: 1:3. Trestné hody: 17/12 : 31/22. Fauly: 23:24.

Sudí: Salvetr, Kalabza.

Body Domažlic: Mach 25, März 18 (1), Bauer 15, Jiřinec 10, Mat. Císař 9, Baxa 6, Tauer 4, Jan Štípek 4, Batysta 2, Schreiber 2.

BK Jiskra Domažlice – BK Příbram 94:69 (22:23,50:33, 73:55)

„Začátek utkání byl z našeho pohledu překvapivě hodně nepřesný, nesebevědomý. Vázla vzájemná spolupráce, špatná byla úspěšnost střelby,“ viděl v první čtvrtině druhého utkání kupící se nedostatky Budka.

Ale po vystřídání hráčů se domažlické mužstvo chytilo, hráči se zklidnili, dostali se do správného rytmu a na hřišti začali být lepším mužstvem. Začaly se naplňovat předzápasové předpoklady o kvalitativním rozdílu mezi domácím semifinalistou loňského ročníku II. ligy a nováčkem soutěže.

„Své přednosti opět potvrdil Ondra März, jenž je velmi slibným hráčem pro Jiskru do dalšího průběhu sezony, pochválil posilu z plzeňské Lokomotivy kouč Budka.

Trojky: 5:9. Trestné hody: 27/15 : 19/10. Fauly: 17:24.

Sudí: Salvetr, Kalabza.

Body Domažlic: März 23 (2), Mat. Císař 14 (2), Bauer 13, Jiřinec 10, Jan Štípek 9 (1), Mach 8, Baxa 6, Schreiber 4, Tauer 4, Batysta 3.

O víkendu bude hrát Jiskra v Ústí n.L. a v Litoměřicích.