Největší kus masa, vepřová kýta, skončil v mrazáku Romana Berky, jenž osmihodinový maraton vyhrál.


Vyjma domácí reprezentace (Bóža, Zíťák, Kotlaba, Blatouch a Pajda) dorazili do sálu hlubocké restaurace s trojicí terčů také šipkaři z Bezděkova, Hyršova, Všerub, Kdyně a Domažlic. Překvapit chtěli Klenečtí i Starečtí. Z okresní špičky chyběli jen ´bunďáci´, startující na Velkém finále ve Valdicích, o němž jsme už psali včera. „S účastí jsem spokojen. Sešla se dobrá parta lidí, kteří si chtějí zahrát a pobavit se. Děkuji všem, kteří mi s turnajem pomohli, včetně Pavla Koutníka, který pomohl zpracovat maso,“ uvedl za pořadatele Roman Podolec. Spokojen byl nakonec i s vlastním výkonem. Přes starosti s organizací turnaje skončil se Švihelem, dalším z domácích, na pěkném pátém až šestém místě.

Skupinou A prošel do finále bez jediné porážky Berka. V něm se utkal s Jiřím Václavovičem, který si sice hned v úvodním mači zajistil šampaňské za jediné bingo turnaje (3 x tripl 20), ale později kvůli prohře spadl do ´béčka´, a k celkovému vítězství v Hluboké potřeboval někdejšího spoluhráce z Bistro baru Všeruby čtyřikrát porazit.

Berka to měl snazší a k vítězství mu stačily dva legy 2:1. „Před turnajem jsem hodně trénoval, přesto to zpočátku nebylo ono. Od zápasu s Rynešem jsem ale cítil zlepšení a ve finále jsem si řekl, že nemohu čtyřikrát prohrát,“ popsal Berka svoji pouť turnajovým pavoukem. Do společné domácnosti přispěla i jeho přítelkyně Kamila Čepičanová, když za prvenství mezi ženami a celkově 7. – 8. místo vyhrála přední běh.

Výtěžek turnaje podpořeného místními sponzory jde na Dětský den v Hluboké.