V sobotu se představili Jan More v kategorii do 74 kg juniorů a Michael Novotný v kategorii do 105 kg dorostu.

Novotný začal soutěž s podpůrnými dresy osobním rekordem ve dřepu 250 kg, v tlaku na lavici zvedl 155 kg a v mrtvém tahu vytáhl 250 kg. V součtu to bylo 655 kg, nejvíc ze všech účastníků soutěže a také osobní rekord. Na druhé místo ve sloučené kategorii i v absolutním pořadí dorostenců Novotného odsunul po přepočtu Slovák Markus Ducký, který byl zhruba o třináct kilogramů lehčí. Titul Mistra České republiky však silákovi z Klenčí právem náleží!

Jan More též začal osobním rekordem ve dřepu 220 kg, v benčpresu zatlačil 150 kg a v mrtvém tahu zlepšil svůj národní rekord na 250,5 kg. Novým osobním maximem 620.5 kg obsadil 2. místo ve sloučené kategorii a 3. místo v absolutní pořadí juniorů.

Oba závodníci Fitness clubu Staňkov získali nominaci na březnové mistrovství Evropy v Parkhotelu v Plzni.

Nedělního závodu masters se zúčastnili Tomáš Tauer v kategorii do 93 kg a Karel Rada v kategorii do 105 kg. I Tauer se rozjel osobním rekordem ve dřepu 245 kg, pak si v tlaku nasadil vysokou laťku a základní pokus 200 kg natřikrát nezvládl a soutěž ukončil. Škoda, po předchozím vypadnutí dalších dvou soutěžících mohl pomýšlet na titul mistra ČR.

Karel Rada přijel na soutěž s bolavými zády, ke kterým se ještě v sobotu přidalo i operované koleno. Trénování na závody a soutěže s dresy mu dávají zabrat. Proto ve Frýdlantu zvedal jen nezbytné pokusy pro kvalifikace na další soutěže. Ve dřepu zapsal 300 kg, v tlaku na lavici 190 kg a v mrtvé tahu 280 kg. Pokoušel se nadějně o 292,5 kg na zlepšení osobního maxima, ale i celkových 770 kg mu stačilo na titul mistra republiky a postup na mistrovství Evropy masters a přebor ČR mužů a žen, který se koná za dva týdny v Praze. V pondělí po závodu v posilovně Rada uvedl, že za dvacet let závodní činnosti nepoznal po soutěži tak ´zmordované´ tělo, takže o své účasti na přeboru rozhodne sám až podle zdravotního stavu. ⋌(eš)