V kategorii do 83 kg se představilo 18 borců, mezi nimi staňkovští Karel Rada ml. a Luboš Rada. Po dřepu byl na tom lépe Karel, který zapsal 200 kg, jeho strýc Luboš zvládl 190 kg. V tlaku na lavici dal Karel 110 kg a Luboš zvedl 117,5 kg. V mrtvém tahu vyrovnal Karel svůj osobní výkon 220 kg a celkovým výkonem 525 kg obsadil 7. místo v kategorii a 2. místo v absolutním pořadí dorostenců. Luboš se ještě pokusil bojovat o medaili, ale 232,5 kg stačilo na 5. místo.

Ze startujících nejúspěšnější staňkovský závodník Jan More přestoupil zpět do kategorie do 66 kg. Po 5.místě na Mistrovství světa juniorů v polském Szczyrku si už na tuto hmotnost zvykl a soutěž se mu vydařila. Po výkonech 180 kg dřep a 125 kg tlak na lavici si nechal naložit v mrtvém tahu 233 kg a vytvořil nový národní rekord. Celkovým výkonem 538 kg suverénně vyhrál kategorii, v absolutním pořadí zvítězil v kategorii juniorů a zároveň se stal koeficientem přepočtu nejlepším závodníkem soutěže.

Powerlifteři Fitness Staňkov mají za sebou i Mistrovství Čech v silovém trojboji družstev, které proběhlo 24. září v Nymburku. Sestava ve složení Karel Rada ml., Karel Rada st., Luboš Rada a Jan More překvapivě získala 3. místo z 12 kolektivů. Honza získal nejvíce bodů a Karel Rada st. rozhodl o medaili až posledním pokusem v mrtvém tahu, ve kterém se Staňkovští pohybovali průběžně na 5. až 8. místě.

Další soutěží, kterou pořádá v listopadu SK ZLOBR Sedlčany, je 25. Mistrovství západních Čech v silovém trojboji mužů a žen. Na závod se připravují Luboš Rada a Jan More, pro kterého je to poslední závod v juniorské kategorii, v níž získal mnoho titulů mistra ČR a mnohokrát reprezentoval na mistrovství Evropy a světa. (eši)