Tomáš Tauer ve třetím pokusu ´dřepnul´ 220 kg, třetím pokusem při benchpressu vytlačil 185 kg a v mrtvém tahu pak zvedl ´pouhých´ 230 kg. Celkovým součtem nazvedaných 635 kg si vytvořil nový osobní rekord, který mu vynesl pěkné třetí místo a zároveň I. výkonnostní třídu. Tauer rovněž získal mistrovskou výkonnostní třídu v benchpressu.

Karel Rada svým třetím pokusem ´dřepnul´ úctyhodných 280 kg, v benchpressu pak třetím pokusem vytlačil 170 kg a v mrtvém tahu zvedl 270 kg. Celkový součet 720 kg mu v kategorii do 105 kg vynesl rovněž pěkné třetí místo a I. výkonnostní třídu.

Oba siláci svými výkony v hodnocení týmů přispěli k devátému místu Fitnessclubu Staňkov z čtyřiadvaceti zúčastněných. Na úspěchu se podílel celý realizační tým v čele se zapisovateli, stratégem Josefem Šiterou, sekretářem Václavem Blažkem, parťákem z tréninku Lubošem Radou, který se při závodech stará o bandáže, dresy a podobně, a Mírou Štefflem, ten o závodníky pečuje v tréninkovém období.

Tauer s Radou nyní zvažují účast na mistrovství Evropy, kam se svými výkony nominovali a kde by reprezentovali nejen Fitnessclub Staňkov, ale i Českou republiku. Šampionát se koná v polovině července v Lucembursku. O tom, zda na soutěž pojedou, rozhodují i finance. Větší část výdajů si totiž musejí hradit sami nebo z prostředků od sponzorů. ⋌Fitnessclub Staňkov