Čtyřiatřicetiletý Mulač, který je z Rokycan, ale čtyři roky závodí za domažlický klub SK Ironbulls, nastoupil ve váhové kategorii do 110 kilogramů. Na světovém šampionátu v silovém trojboji v dřepu zapsal druhým pokusem 290 kg, 300 kg ve třetím pokusu nepřekonal. V benchpressu zvedl 190 kg, což je zároveň jeho osobní rekord. V poslední disciplíně, mrtvý tah, druhým pokusem zapsal 305 kg, čímž odsunul dotírajícího Arménce Artyoma Khugoyana na čtvrté místo. Třetím pokusem s 317,5 kg se Mulač neúspěšně snažil zaútočit na dalšího člena české reprezentace Tomáše Komárka. Mulač získal bronzovou medaili. Stříbrný skončil již zmíněný Komárek a ze zlata se radoval Angličan Mark Topham.

Domažlický obr Milan Mrázek je specialistou pouze na benchpress. Věkem již překročil 40 let a s vahou 144,8 kg nastoupil v kategorii mezi muže masters 40-44 let nad 140 kg. Mrázek překonal prvním pokusem i favorizovaného polského borce Roberta Wiejase. Třetím pokusem se Mrázkovi povedlo zvednout plánovaných 240 kg a vybojovat tak zlato.

Milan Mrázek se rozhodl nastoupit ještě ke čtvrtému pokusu. Na čtvrté pokusy může závodník nastoupit pouze v případě pokusu o nový evropský nebo světový rekord. Závaží o váze 243 kg ovšem nezvedl.

Na šampionátu byla pouze trojice závodníků v kategoriích mezi muži OPEN, tzn. mladíků ve věku 24-39 let, kteří zvedli víc než náš domažlický golem.

„Pohybuju se kolem silového trojboje zhruba dvacet let a za celou dobu si vzpomínám pouze na pár masters závodníků napříč všemi světovými federacemi, kteří by dovedli s Milanem držet krok,“ tvrdil předseda SK Ironbulls Domažlice Tomáš Kaas.