Slowpitch, smíšená varianta softbalu, kdy na hřiště nastoupí pět žen a pět mužů, je nejatraktivnější variantou pálkovacích sportů jako jsou softbal a baseball. Domažličtí se České slowpitchové ligy účastní od úplného začátku, od roku 2012. „Nastoupíte na hřiště a hodinu se nezastavíte, jedna akce za druhou, odpaly létají rychle, nemůžete vypnout ani na chvilku,“ nadšeně popisuje jedna z hráček a bývalá softbalová reprezentantka České republiky Helena Novotná, která slowpitchi v posledním roce naprosto propadla.

Na turnaji se představily kromě devíti českých týmů také dva ze Slovenska a Německa. Proto se hrálo na dvou hřištích, když vedle domažlického hřiště Wolfs půjčili organizátorům svoji tréninkovou plochu také fotbalisté SK Kdyně.

Slavnostní ukončení semestru Univerzity 3. věku v Domažlicích.
FOTO: V Domažlicích skončil další ročník Univerzity 3. věku

Na obou hřištích se odpalovalo až za plot. Celkem padlo 16 homerunů, z toho šest ve finále, do něhož se probojovaly pardubičtí Waynes a trutnovští Rytíři. Jeho skóre bylo po hodinovém zápase vyrovnané 8:8 a v tu dobu už mělo na kontě celkem pět odpalů za plot. Dva z nich odpálil Josef Koláček z Waynes a v poslední možné chvíli přišla řada opět na něj: „Na hřišti visely vlajky, otočil jsem se na ně, abych si zkontroloval vítr a řekl jsem si, že by to mohlo zase vyjít. A vyšlo, vyhráli jsme o bod,“ zářil autor již třetího homerunu, který tím rozhodl o výhře svého týmu. Ceněné homeruny odpálili na turnaji i dva domácí hráči Michal Malý a Miloš Popelka.

„Pro všechny účastníky byly jako upomínka připraveny stylové otvíráky, první tři týmy dostaly velké místo pohárů. Tyto stylové ceny nám vyrobili místní klienti ze sociální terapeutické dílny, za což jim patří naše poděkování,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů a hráč Wolfs Pavel Zelenka.

„Turnaj proběhl naprosto skvěle, moc děkujeme Wolfíkům, že dokázali zařídit i druhé hřiště, a že se o týmy s úsměvem a bez jakýchkoli potíží postarali. Už se moc těšíme zase na příští rok,“ chválil organizátory šéf slowpitchové ligy Tomáš Rambousek.

Konečné pořadí: 1. Waynes Pardubice, 2. Rytíři Trutnov, 3. Vampiers Merklín, 4. Hangarounds Berlin (Německo), 5. Oldstars Trnava (Slovensko), 6. The Lightsabers Praha, 7. Trutnov HSM, 8. Wolfs Domažlice, 9. Camperos Praha, 10. 42 Crew Praha, 11. Slowpitch Plzeň.

Kytičky budou ve středu opět prodávat i členové PS Čtyřlístek Domažlice.
Kytičkový den. Ve středu mohou lidé podpořit boj proti rakovině