Za vodácký oddíl Sedmička Horšovský Týn startovaly sestry Eliška a Markéta Hojdovy v kategorii kajakářek do 14 let. A v konkurenci více než dvacítky závodnic si nevedly vůbec špatně.

„V sobotu Markéta skončila na úžasném pátém místě a Eliška vinou padesátisekundové penalizace desátá. V neděli se děvčatům dařilo o něco méně. Markéty deváté a Elišky opět desáté místo ale ukázalo, že Horšovský Týn má opravdu skvělou líheň nadějí,“ spokojeně konstatoval jejich otec a trenér Ladislav Hojda. Pro obě sestry to byla na jejich prvních mezinárodních závodech hned premiérová účast ve finálových bojích. „I v zahraničí tak už ví, že Horšovský Týn si kvalitně připravuje své borce napříč věkovými kategoriemi,“ okomentoval to kouč.

close Dvanáctiletá Markéta Hojdová na vodním kanále v Roudnici nad Labem obsadila ve své kategorii páté a deváté místo. info Zdroj: Sedmička Horšovský Týn zoom_in

I s organizací závodů byl Ladislav Hojda velmi spokojený. „Rozděleni do věkových kategorií kajakářů a singlkanoistů do 14, 16 a 18 let bylo optimální a poměřovali se mezi sebou vždy v kvalifikaci a finálových jízdách. Trať byla velice dobře postavena a počasí bylo také vydařené,“ liboval si po skončení.

Závody Olympijských nadějí byla završena letošní závodní sezona a pro klub Sedmička z Horšovského Týna byla velmi vydařená, plná úspěchů a titulů.