Věkem ještě juniorka Barbora Beroušková zase zářila na Českém poháru dospělých a dorostu v Jablonci nad Nisou, kde se v sobotním sprintu klasickou technikou prosadila na čtvrtou pozici a ve společném závodě se ženami byla nejrychlejší juniorkou. V nedělním hromadném startu na 8 kilometrů volně zvítězila časem 21:55 v juniorkách!

„Dnes mi opravdu letěly lyže, takže se mi jelo nádherně. Pevná trať mi vyhovovala, ale docela jsem překvapená, že jsem takto vysoko dojela. Nyní se těším na domácí závody do Capartic a poté chci prodat formu na MČR v Novém Městě na Moravě, kde pojedu sprint, 5km klasicky a 10km volně,“ říká nadějná lyžařka.

Nespočet vítězství za sebou má starší ze sourozeneckého dua – Kateřina Razýmová. Ta už soupeří ve světové konkurenci a nutno podotknout, že velice obstojně. Po vydařené Tour de Ski se v neděli blýskla 19. příčkou na dalším podniku Světového poháru v Otepää.

„Z výsledku na dnešní klasické 10 mě těší další umístění v TOP 20 . Zároveň je to pro mě s ohledem na pocity během závodu i překvapivé umístění. Rozjela jsem to trochu s rozvahou a musím říct, že mi síly na trati nikde nedocházely, navíc lyže dnes hodně pomohly. Věřím, že se to bude směrem ke světovému šampionátu nadále zvedat a forma vygraduje ve správný okamžik na správném místě,“ dodala letošní česká jednička běžeckého lyžování.