V Plzeňském kraji se uskutečnilo celkem šest mítinků a ten závěrečný v pátek 19. června uspořádal oddíl Mílaři Domažlice. Jediné co pořadatelé nedokázali objednat, bylo počasí. Odpoledne to na Městském stadionu Střelnice totiž vypadalo, jako když někdo z nebes pouští obrovskou konev vody. Soutěžilo se v běžeckých disciplínách 60, 150, 300 a 3000 metrů, překážkovém běhu na 110 metrů, v technických disciplínách se předvedli oštěpaři především ze Seky teamu ředitele mítinku Davida Sekeráka a ve skoku dalekém zase mladé naděje trenérské líhně kolem Jiřího Vojáka a Jiřího Královce.

Obdiv zaslouží především středotraťaři, kteří absolvovali běh na 3000 metrů v totálním lijáku a i přesto se urodily výborné výkony. O tempo se v první polovině trati staral Jakub Karlach, který přijal roli vodiče a plnil ji až na metu 1600 metrů. Toho nakonec nejlépe využil Philippe Carpentier ze Škody Plzeň, který si zaběhl osobní rekord 8:52,49 min., o necelé tři vteřiny za ním finišoval Lukáš Krýsl z AC Domažlice, který se poprvé dostal pod magickou hranici na této distanci, kterou je devět minut. Tu nakonec nepokořil atlet pořádajícího oddílu Radek Veselý. Ve formě běžící osmadvacetiletý borec se držel statečně a výkon 9:05,70 min. je nynější hodnota osobního rekordu, což stejně jako u jeho dvou pokořitelů je dobrým odrazovým můstkem do další části sezony. Z domácích borců startoval ještě Ondřej Váchal, který testoval vytrvalostní připravenost na hlavní disciplínu 1500 metrů a zaznamenal čas 9:31,48 min. O minutu déle sedm a půl okruhu na oválu běžel jeho oddílový kolega Norbert Švarc, známý především jako dominující lídr v kategorii mužů nad 40 let ze seriálu Běžec Chodska. Trošku snesitelnější klimatické podmínky panovaly děvčatům, kde na stejné distanci zvítězila Linda Lukešová ze Škody Plzeň a jen o 38 setin vteřiny nepokořila hranici 11 minut. Domácí klub na vytrvalecké distanci reprezentovala Alžběta Krumlová.

Účastnící rozloučení se sezonou domažlického basketbalového klubu BK Jiskra.
Basketbalová Jiskra ukončila sezonu

Jen osm setin od osobního rekordu doběhl na 300 metrů vítězný Daniel Kabyš ze Škody Plzeň, když se časomíra zastavila na hodnotě 36 sekund. V běhu dorostenců skvělý čas 38,95 sekund zaznamenal reprezentant domácího oddílu Vojtěch Švajner, což mu vyneslo triumf. Mezi ženami byla nejrychlejší Linda Ulbryová z Chebu za výkon 43,17 sec. Neztratily se ani členky Mílařů, když za 44,03 sec. finišovala Lucie Kubecová, v osobním rekordu 45,49 sec. Andrea Šleisová a maximum si vylepšila i Jana Kozáková (46,52 sec.). Na poloviční distanci se z vítězství radoval znovu Kabyš v čase 17,26 sec., žákovské běhy pak byly brány jako oddílové závody domácího klubu. Stejně tomu bylo i na nejkratším sprintu na 60 metrů nebo v dálce. Tuto technickou disciplínu ovládl Matěj Röman v osobním maximu 4,51 metru a u dívek se přepisovaly osobní statistiky i u vítězné Zuzany Kubecové (4,05 metru).

Hod oštěpem se proměnil v soutěž svěřenců Davida Sekeráka, když u mužů formu potvrdil Kryštof Kozač hodem dlouhým 68,03 metru před po zranění se vracejícím Radkem Jůdou a Ladislavem Farou (všichni AK Škoda Plzeň). Juniorům kraloval Tomáš Bouda, taktéž z Plzně. Vůbec poprvé přes 60 metrů se dostal nejlepší dorostenec Fara. To udělalo trenérovi a řediteli mítinku v jedné osobě radost, stejně jako triumf svěřenkyně Petry Sičákové. Ta ovládla soutěž dorostenek výkonem 45,77 metru.

Celý organizátorský štáb oddílu Mílaři Domažlice atletické odpoledne i přes nepřízeň počasí zvládl a věří, že se svatý Petr vypršel právě v tento červnový pátek a v termínu 26. července již bude počasí spolupracovat. To totiž proběhne na domažlickém stadionu mítink Hvězdné házení na Chodsku a Memoriál Jana Mazance.

Ondřej Váchal

Rostislav Chroust (vlevo) a Milan Sulej.
Operní pěvec z Hluboké bude od července zpívat krajanům nejen v Chicagu