Nejúspěšnější česká sportovkyně posledních let Martina Sáblíková nabírá již týden spolu s kolegy z rychlobruslařského reprezentačního týmu fyzickou kondici na šumavských kopcích. V úterý si svěřenci trenéra Petra Nováka vyzkoušeli nový umělý povrch na sušickém zimním stadionu. Líbil se, a tak bude žena, která má doma bohatou sbírku cenných kovů z olympiády i mistrovství světa, k vidění v městečku na Otavě zřejmě častěji.

Trenér Novák využil toho, že ministerstvo vnitra, pod které jeho tým spadá, má v Kašperských Horách své zařízení – hotel Šumava. „Chtěli jsme vidět, jaké jsou možnosti tohoto zařízení a také okolí, i proto jsme navštívili halu v Sušici. Navíc má Šumava své kouzlo i v tom, že jsme při trénincích osm set až tisíc metrů vysoko. Mile mě také překvapilo, že jsou tu dobré silnice,“ pochvaloval si Novák.

Jeho svěřence počátkem tohoto týdne zaskočilo chladné šumavské počasí, naopak je rozehřály šumavské kopce. „Byli jsme například na Kvildě.“

„Na trénink je to tu dobré. Je to pořád do kopce a z kopce, člověk si moc neodpočine,“ smála se Sáblíková, která přiznala, že Šumavu a Pošumaví si neměla příliš času prohlédnout. „Moc se mi ale líbí kašperskohorské náměstí, to je opravdu nádherné. Věřím, že si prohlédnu i další místa, brzy bychom se sem měli vrátit,“ svěřila se Deníku sportovkyně, která na Šumavě nabírala síly nejen na letní závodění na kole, ale už i na zimní rychlobruslařskou sezonu. Martina již za tři týdny oslaví 24. narozeniny, žádný mimořádný dárek si ale nepřeje. „Stačí mi, když budou všichni zdraví a bude pohoda, já nemám ráda stresové situace,“ řekla Deníku Sáblíková, která působí velmi skromným dojmem. To potvrdil i ředitel hotelu Šumava Jaroslav Hranička. „Nic zvláštního nepožadovala. Je i ve skutečnosti skromná tak, jak ji známe z televize,“ prozradil Hranička.

S povrchem, jaký je na sušickém zimním stadionu, se rychlobruslaři setkali poprvé, ale nezklamal je. Po uvyknutí dokázali na „inlajnech“ jedno kolečko dostat pod patnáct vteřin. „Myslím, že tu nejsme naposledy, ještě sem zřejmě přijedeme trénovat,“ slíbil na závěr Novák.
.