„Na ocenění mě navrhli předsedové okresního a krajského fotbalového svazu. Předával mi je předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek. Velmi si toho vážím, zvláště když jsem letos dovršil čtyřicet let činnosti fotbalového rozhodčího a funkcionářské činnosti v kopané,“ neskrýval obrovskou radost z ocenění Karel Kuška, který v současné době zastává stále několik funkcí. Je členem Okresního fotbalového svazu Domažlice v komisi rozhodčích a výkonném výboru, působí v krajské disciplinární komisi a zastává funkci delegáta Plzeňského krajského fotbalového svazu.


„Svůj první rozhodcovský zápas jsem řídil v roce 1970 v Chodově. Hodně mi tehdy pomohl pan Víšek, tehdejší člen komise rozhodčích, který byl na utkání jako delegát. Během dvou let jsem se dostal do krajských soutěží, v roce 1983 jsem složil zkoušky rozhodčího I. třídy a mohl jsem tak pískat utkání divize a III. ligy,“ prozradil pětašedesátiletý nestárnoucí fotbalový funkcionář.

Karel Kuška se kromě fotbalu věnuje rovněž také basketbalu. Za své hráčské kariéry oblékal dres druholigové Jiskry spolu s Pauerem, Kitzbergrem, Polákem a dalšími skvělými hráči, a netrénoval jej nikdo jiný než kouč Plachý. Po skončení s aktivní hrou několik let trénoval a působil také několik let jako předseda oddílu. Navíc od roku 1974 je rovněž stále aktivním rozhodčím.