To si nenechali ujít jak hráči mužského týmu, žáci a jejich rodiče, tak i děti z mateřských školek, které doprovázeli rodiče a spousta dalších příznivců, kteří domažlickému baseballu fandí. Organizátoři pro ně přichystali hru Slowpitch.

„Jedná se o zjednodušenou formu baseballu. Hraje se na čtyři mety. Pravidla jsou již skoro totožná jako u plnohodnotné hry. Slowpitch se hraje s měkkým míčem, takže do hry se může zapojit úplně každý,“ prozradil tajemník domažlických baseballistů Petr Skala.

Každý správný sportovec ví, že během sportovního výkonu je důležité doplňovat pitní režim a doplňovat energii drobným jídlem. To vše bylo zajištěno a to ve formě točeného piva a grilovaných klobás. Děti měly na výběr limonádu nebo vodu. Pravdou je, že za teplého počasí museli mnozí zvýšit svůj pitný režim, takže obsluha u chlazení a limonád měla plné ruce práce.

„Dobré na této akci bylo, že hřiště zažilo téměř nepřetržitý provoz a během celé doby se hrálo. Do hry se zapojili snad všichni, kdo Sokoliště navštívil. Od dětí z mateřských školek a jejich rodičů, až po rodiče našich žáků. Krásné je, že děti mohly hrát dohromady s dospělými a stejně nikdo nikoho nešetřil. Všechny hra bavila a šli do toho naplno. Samozřejmě nechyběl zápas našich žáků proti rodičům,“ informoval dále Skala a pokračoval: „Toto utkání mělo asi největší náboj, protože děti chtěly dokázat svým rodičům, jak baseball už ovládají a hlavně chtěli dát rodičům pořádný ´klepec´. Jenže na druhou stranu rodiče svoji kůži nechtěli dát zadarmo a pořádně své protivníky trápili. Zápas nakonec skončil zaslouženou remízou 9:9. Obě strany mohly být spokojené.“

Ani po skončení očekávaného utkání rodičů s dětmi se hra na hřišti nezastavila a pokračovala, až do doby, kdy ji zastavila přicházející tma. Ovšem tmou zábava nekončila a mnozí ještě strávili čas posezením v příjemné atmosféře, která trvala do pozdních večerních hodin.

„Těšíme se na další takové shledání všech příznivců domažlického baseballu a máme radost, že jsme se letos setkali v takovém hojném počtu,“ neskrývali radost z vydařeného odpoledne domažličtí baseballisté.