Již jen devět dní zbývá do startu Mistrovství světa v klasickém lyžování. Bude ho od 21. února do 3. března hostit rakouské lyžařské středisko Seefeld. O co nejlepší výsledek se zde bude pokoušet i lyžařka Kateřina Razýmová.

Rodačka z Postřekova, odchovankyně LK Tatran Chodov a momentálně členka Sport Clubu Plzeň a reprezentačního výběru by se měla představit ve všech distančních závodech (skiatlon, 10 km klasicky, 30 km volně) a v týmové štafetě.

Chodská lyžařská královna v aktuální sezoně absolvovala již kolem 20 závodů, kdy mezi nejlepší řadí dokončení a konečné 23. místo na prestižní Tour de Ski. V jednom individuálním startu doběhla na 19. místě, což zopakovala i při lednové zastávce Světového poháru v estonském Otepää. V obou případech se jednalo o její druhý nejlepší kariérní výsledek ve Světovém poháru.

Během prvního únorového víkendu se úspěšná lyžařka představila na domácím šampionátu, ze kterého přivezla stříbrnou a bronzovou medaili.

„Počátkem února po návratu ze severu Evropy jsem si dva dny odpočinula a zahájila finální přípravu před vrcholem sezony. Zpestřili jsme si to i startem na MČR,“ uvedla Razýmová.

S dvěma cennými republikovými kovy odcestovala rovnou na šumavskou Kvildu, kde se s trenérem a manželem v jedné osobě Vladislavem Razýmem mladším poctivě připravovala a ladila formu před MS. Zítra jí čeká další přesun, kdy prosluněné šumavské pláně vymění za zimní středisko v italském Toblachu, kde proběhne závěrečná příprava s reprezentačním výběrem.

„Následně v dějišti šampionátu se k nám nově připojíi můj manžel jako člen servisního týmu, což mě moc těší. Zároveň mám spoustu informací, kdo všechno z mého blízkého okolí se do Rakouska chystá. Mít vlastní fanoušky na závodě v zahraničí jsem ještě nezažila. Moc se těším a chci alespoň jednou proklouznout mezi elitní patnáctku. Je to reálné a udělám pro to vše,“ slibuje usměvavá lyžařka.

Šampionát zahájí 23. února startem na skiatlonu.

Plánované starty Razýmové na MS:
SO 23.2.: 15 km skiatlon ženy
ÚT 26.2.:10 km klasicky ženy
ČT 28.2.: Štafety 4 x 5 km ženy
SO 2.3.: 30 km volně ženy