I když nestartoval žádný jezdec z Domažlicka, diváci, kteří strávili první červnovou sobotu v areálu Motorsportklubu AMK Domažlice, si přišli na své. Překvapivě nejpočetnější obsazení měla tentokrát divize autokrosových speciálů buggy, jichž přijelo celkem jedenáct.


Jako první absolvovali své finále již tradičně junioři. Právě v jejich závěrečném souboji o místa na stupních vítězů byla k vidění jediná větší havárie za celý den, při níž po jezdecké chybě (najetí na pneumatiku ohraničující trať) skončil na střeše jeden z bavorských závodníků, ale z převráceného auta vylezl nezraněn.

Nejvíce si zazávodil pravidelný účastník domažlických klání Petr Březina z Jílového u Prahy se Škodou Felicia, který se opět přihlásil do dvou divizí. Jeho nasazení bylo odměněno ziskem dvou pohárů pro vítěze, protože se stejným vozem dokázal vyhrát divizi do 1600 ccm i nad 1600 ccm.

Na start se postavila také jedna žena, mladá bavorská jezdkyně Natascha Scheiber, s pěkným žlutým VW Polo. I když do bojů o místa na stupních vítězů nezasáhla, závod zdárně dokončila.

„V závěru června nás čeká nabitý program. V neděli 20. června se pojede už třetí závod Chodského čakanu a hned o týden později, v neděli 27. června, se konají divácky velmi atraktivní závody stock - car, jediné v naší republice,“ zve širokou veřejnost do areálu v Cihlářské ulici ve staré průmyslové části Domažlic předseda zdejšího AMK Tomáš Lehmann.