Jako první klub v celé republice vybudovali speciální ovál pro závody stock-car a v české premiéře uspořádali o posledním srpnovém víkendu velký závod započítávaný do bavorského mistrovství v této disciplíně. Přestože se závody stock-car ještě nikdy na českém území nekonaly, dokázali domažličtí pořadatelé zvládnout všechny nástrahy nové disciplíny. Funkcionáři Bavorského svazu stock-car (BSCV) po premiérovém závodě nešetřili slovy uznání.
Nový předseda AMK Domažlice Tomáš Lehmann má tedy důvod ke spokojenosti. „Letošních deset závodů Chodského čakanu proběhlo bez jakýchkoliv problémů a vážnějších havárií, závodilo se korektně. V poslední době na každý závod přijelo téměř 40 účastníků. Příští rok chystáme opět deset rallyekrosových závodů a navíc i stock-car. Tajně doufáme v přidělení dvou závodů v této disciplíně,“ zhodnotil Lehmann stručně právě ukončenou sezonu a nastínil plány na příští rok.

Uznání za odvedenou práci a úspěšnou reprezentaci Domažlic si ovšem zaslouží nejen funkcionáři klubu, ale všichni, kdo se jakýmkoliv způsobem podílejí na organizaci a zajištění průběhu závodů. Všichni obětují část svého volného času, v horku a prachu i v dešti a chladu jsou na závodišti a svou troškou přispívají k tomu, aby se čeští i bavorští amatérští závodníci do centra Chodska stále rádi vraceli.

Domažlický rallyekrosový areál se ale zřejmě neuloží k zimnímu spánku. Pokud to počasí dovolí, uskuteční se od letošního listopadu do března příštího roku Zimní pohár. Informace o něm i o přípravách na příští sezonu mohou zájemci sledovat na stránkách www.amkdomazlice.cz.