Již během rozjížděk poutala pozornost divize do 1600 ccm. Ačkoliv v ní startovali pouze čtyři závodníci, byli diváci svědky dramatických, ale férově vedených soubojů. Petr Březina, jenž se opět přihlásil se svou felicií do dvou divizí, našel velmi zdatného soupeře v osobě Karla Malze s krásným klínovitým kupé Toyota MR 2. „Moc si tyto závody užívám a myslím, že můj soupeř také," prohlásil před startem finálových jízd Malz, povoláním starosta bavorského městyse Tapfheim.

Finále divize do 1600 ccm pak jen potvrdilo, co diváci očekávali. Po startu se dostal do čela Karl Malz a sváděl skvělý duel s Petrem Březinou, jenž v závěsu sledoval styl jízdy svého soupeře a čekal na vhodné místo a okamžik k předjetí. Všiml si jeho poněkud rozevlátého stylu při průjezdu zatáčkami a až v předposledním kole zaútočil, dostal se před Malze a vítězně projel cílem.

Bylo to Březinovo druhé prvenství, protože na svém kontě měl již vítězství z finále divize do 1400 ccm, v němž vyhrál stylem start-cíl. Velmi početné obsazení měla tentokrát juniorská kategorie. Mezi osmi startujícími byly také tři bavorské dívky. Ve finále již od startovní rovinky sváděla souboj Sabrina Werkstetter (VW Golf) s Petrem Susem (Škoda Felicia). Mladá bavorská jezdkyně se dostala do čela a oba začali ujíždět zbytku startovního pole, kde se odehrávaly souboje o umístění i v hloubi celkového pořadí. Sabrina Werkstetter pak udržela své vedení až do cíle.

Velmi pestré složení měla předposlední finálová jízda. Startovala v ní trojice soupeřů s vozy divize nad 1600 ccm, dva závodníci s auty s pohonem všech čtyř kol a jedna ´bugina´. Všechny tři kategorie ale měly oddělenou klasifikaci. Po startu se od svých konkurentů odpoutali jezdci s auty s pohonem 4x4 a zkušený Stanislav Brunát se Seatem Leon TDI udržel prvenství až do cíle. Až za vozy divize nad 1600 ccm, z nichž nejrychlejší byl Jan Šindelář s Fordem Fiesta, kroužil osamocený Angelo Weiland s ´buginou´.
Jako poslední nastoupili ke svému finále účastníci s vozy stock-car. Diváci viděli několik kolizí, které zamíchaly pořadím, ale všichni jezdci pokračovali dále v závodě. Pohár pro vítěze vybojoval Helmut Biber s VW, druhá skončila Jennifer Bauer (Honda).

Závody měly spád a pochválit je třeba také výborně připravenou trať. Příští klání se v areálu Motorsportklubu AMK Domažlice uskuteční v neděli 24. srpna. ⋌Jan Pek