Šesté kolo seriálu rallyekrosových závodů přineslo účastníkům atraktivní změnu, neboť se odehrálo na oválu dlouhé ploché dráhy v Mariánských Lázních. Na start se postavilo 26 závodníků, z nichž 10 dorazilo z Bavorska.

„Němečtí závodníci jeli většinou s vozy BMW v nejsilnější divizi. Tři z nich přivezli terénní buginy, se kterými letošní ročník Chodského čakanu nepočítá. Přesto nebyli odmítnuti a jeli svoje rozjížďky i finále,“ informoval nás tajemník celého seriálu Albert Kundrát, jenž také ocenil přínos spolupořadatelů z AMK Mariánské Lázně: „Ti zorganizovali díky pochopení místní radnice a ve spolupráci s městskou policií dokonce i propagační jízdu městem před zahájením závodů.“

Přestože si všichni soupeři museli na kilometrovém oválu zvyknout na odlišný styl jízdy, měl závod plynulý průběh. Jedinou výjimkou byla havárie, při níž jeden z účastníků volné divize nárazem do mantinelů rozbil svoji Škodu Felicia a způsobil půlhodinové přerušení závodu.

„Rychlá trať umožnila dosahování vysokých rychlostí. Většinou se po prvním kole startovní pole roztáhlo a nedocházelo ke kontaktům mezi stroji, ale byly i rozjížďky, kde se předjíždělo až do poslední chvíle,“ přiblížil Kundrát průběh závodu.

Domažlicko vynikajícím způsobem reprezentoval Josef Květoň ze Šteflí se Škodou 120 S, jenž v rozjížďkách skončil třikrát druhý a jednou dokonce zvítězil. Ve finále pak dojel rovněž druhý, nestačil pouze na suverénního Petra Březinu z Jílového u Prahy (Škoda Felicia), který všechny své starty v rozjížďkách i ve finálové jízdě proměnil ve vítězství.

Nejbližší příležitost spatřit rallyekrosové závodníky „v akci“ se naskytne hned tuto sobotu, 9. srpna, kdy se od 11 hodin uskuteční na trati Motorsportklubu AMK Domažlice v průmyslové části města sedmé kolo Chodského čakanu, jež bude tentokrát spojeno i s českým šampionátem amatérských jezdců. Pořadatelé očekávají rovněž účast několika bavorských soupeřů, a tak se diváci mohou těšit dokonce na mezinárodní klání.

Autor: Jan Pek