Krátce po desáté hodině začnou tréninky a od jedenácti hodin budou následovat bodované rozjížďky. Finálové jízdy by měly odstartovat kolem patnácté hodiny. Počet účastníků nelze před zahajovacím podnikem předvídat, ale stejně jako loni jsou očekáváni také bavorští závodníci.

Značných změn doznalo rozdělení startujících do jednotlivých skupin. „Zůstala zachována juniorská kategorie pro jezdce mladší 18 let, jejichž auta mohou mít objem motoru pouze do 1400 ccm, a osvědčená divize speciálů do 1600 ccm. Další tři skupiny jsou vypsány nově,“ informuje nový ředitel závodů Tomáš Lehmann. „Všechny tři jsou bez omezení obsahu motoru. První je určena vozům s předním náhonem, druhá autům se zadním náhonem a třetí je vypsána pro vozy s pohonem všech čtyř kol. Nesmí v ní ale startovat stroje kategorie Off road,“ doplňuje Lehmann. Skončila tedy samostatná dovize škodovek s motorem vzadu, v níž se loni scházel malý počet startujících.

Seriál Chodský čakan bude letos tvořit opět deset závodů. Osmkrát zaburácejí motory v Domažlicích, dvakrát se bude soupeřit na oválu dlouhé ploché dráhy v Mariánských Lázních. Fanoušci si již mohou poznamenat termíny dalších závodů na domažlické trati, které se pojedou v neděli 24. května a další pak v sobotu 6. června.