Šanci na výtečné umístění v nejpočetnější volné divizi nad 1600 ccm mají také dva domácí jezdci. Zatím 3. místo průběžného pořadí patří Karlu Lehmannovi, Jiří Stieber figuruje hned za ním s pětibodovou ztrátou.

Předposlední letošní závod se jel opět na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních. „Již samotná účast 29 jezdců potvrdila oblíbenost tohoto druhu tratě. Celkem 13 závodníků přijelo ze sousedního Německa, mezi nimi i tři na buginách,“ informoval nás tajemník závodu Albert Kundrát.

Závodu se v divizi do 1600 ccm zúčastnily také dvě ženy, jedna z Německa, druhá hájila české barvy.

„Při projížďkách jste ale nepoznali, že za volantem oranžového 'brouka' VW a tmavého Peugeotu 205 sedí zástupkyně něžného pohlaví. Dravost jejich jízdy a dobře připravené stroje přinesly výsledek v podobě 4. místa pro německou závodnici a deváté příčky pro její českou soupeřku,“ ocenil Kundrát jejich výkon.

Celkovým vítězem divize do 1600 ccm se stal Petr Březina z Jílového u Prahy, volnou divizi nad 1600 ccm vyhrál jeden z německých závodníků.

Dařilo se i jezdcům z Domažlicka. V silnější divizi skončil Karel Lehmann čtvrtý a Jiří Stieber pátý, kategorii určenou vozům Škoda s motorem umístěným vzadu vyhrál Josef Květoň před Václavem Malotínem.

Autor: Jan Pek