Pořadatelé z PAMK Klatovy letos přichystali 355 km dlouhou trať s 12 rychlostními zkouškami o celkové délce 135 km, ale silnicím na Domažlicku se trasa tentokrát vyhýbá. Soutěž je rozdělena do dvou etap, jejichž start i cíl bude již tradičně na klatovském náměstí.

První vůz sjede ze startovní rampy v pátek 8.června v 17,30 hod. První etapa je krátká a tvoří ji pouze tři rychlostní zkoušky. Jedná se o dva průjezdy úsekem Petrovičky – Pečetín (od 17,45 hod. a od půl osmé večer) a především o populární činovský okruh. Na něm posádky absolvují tři kola a motory soutěžních aut tam budou burácet od 18,25 hod. V cíli etapy je první vůz očekáván krátce po půl deváté večer.

Sobotní etapa s devíti rychlostními zkouškami začíná v osm hodin ráno a zavede soutěžní posádky do okolí Sušice a Kašperských Hor. Na cílovou rampu by měla vítězná posádka najet v sobotu 9.června krátce po půl čtvrté odpoledne.

 

Naši reprezentanti

 

Své zástupce ve startovním poli bude mít i domažlický region. V závodní kategorii to budou Bohumír Svoboda sen. s Josefem Holým, kteří pojedou se Škodou 110 R se startovním číslem 30, a Bohumír Svoboda jun. s Radkem Jaklem, jejichž Škoda 1000 MB bude mít na dveřích číslo 32.

V jízdě pravidelnosti jsou hlavními favority otec a syn Hornovi se Škodou 110 LS a Břetislav Šindelář s Radkem Kustem (Trabant 601). Reálnou šanci na přední umístění mají rovněž Stanislava a Stanislav Jelínkovi, kteří startují také s trabantem.

Celkem se diváci mohou těšit na více než tři desítky posádek v závodní kategorii a sedm soutěžících v jízdě pravidelnosti. Zahraniční konkurenci tvoří především početná výprava finských závodníků s vozy Ford Escort, Audi Quattro, Opel Manta, Austin Healey Sprite (s rokem výroby 1960 je nejstarším přihlášeným autem) či Lancia Fulvia.

Hlavním aspirantem na vítězství je ovšem nejlepší český jezdec „historiků“ Lubomír Tenkl s velmi rychlým Opelem Kadett GTE Coupé z roku 1978. S auty téhož typu se představí ještě tři jeho kluboví kolegové. Svou jízdou diváky určitě potěší Emil Triner, jenž usedne za volant atraktivní Škody 130 RS z roku 1975. Příznivci soutěžních automobilů nedávné minulosti si tedy 8. a 9.června určitě přijdou na své.