Letošní Rallye Wiesbaden „historiků" bude trvat tři dny a na její účastníky čeká 1100 km dlouhá trasa s 22 zvláštními zkouškami, které měří dohromady 300 km. Účastníci této soutěže na trati nezávodí, jedou jako běžní účastníci silničního provozu a mají jízdní doby stanoveny tak, aby nepřekročili průměrnou rychlost 48 km/h.

Na trase zvláštních zkoušek se snaží co nejpřesněji dodržovat stanovenou jízdní dobu a nezabloudit na neznámých silnicích. Proto také konání Rallye Wiesbaden nebude spojeno s žádnými uzavírkami komunikací.

Podobně jako v minulých letech nebude startovní pole příliš početné, přihlášeno je 32 posádek. Kromě jedné švýcarské a jedné finské jsou všechny z Německa. Nejstaršími vozy jsou Mercedes 220 S z roku 1958 a o dva roky mladší Mercedes 300 SL. Kromě mercedesů budou mít početnější zastoupení ve startovním poli také značky Porsche, BMW a Alfa Romeo, ale diváci se mohou těšit také na Jaguar E nebo na japonské kupé Datsun 240 Z.

V pátek 29. května budou soutěžící projíždět Klatovskem a Domažlickem. Od 11:53 hodin absolvují tři kola na činovském okruhu a od půl jedné budou mít přestávku na klatovském náměstí.

Na Domažlicku projedou Pocinovicemi, Hlubokou a Brnířovem a zamíří do Kdyně ke koupališti na Hájovně, kde je čeká start 25 km dlouhé zvláštní zkoušky. První vůz se na její trať vydá v 15:30 hodin.

Soutěžící vyjedou serpentinami k odbočce na Němčice, po průjezdu touto obcí zamíří po silnici č. 184 do Úboče, odkud se druhou stranou vrátí zpět do Němčic a přes Oprechtice, Stanětice, Zahořany a Radonice pojedou až za Božkovy, kde je cíl zkoušky. První posádka je tam očekávána v 16:06 hodin. Přes Milavče, Chrastavice, Domažlice, Draženov, Ždánov a Nový Kramolín pak zamíří k hraničnímu přechodu Lísková, kde opustí naše území. ⋌Autor: Jan Pek