Bohumír Svoboda jun. a Radek Jakl se Škodou 1000 MB obsadili v konečném pořadí 30. místo, Bohumír Svoboda st. s Ivanem Trojanem (Škoda 110 R) skončili hned za nimi.

„Povedlo se počasí, takže jsme spokojeni. Míra měl na začátku problémy, po okruhu měnil chladič, ale nakonec se zjistilo, že je to vodní pumpa. Potom už to jelo. My jsme dělali jen běžný servis od našich mechaniků, perfektní servis, samozřejmě," shrnul své dojmy v cíli náročné soutěže Svoboda starší.

„S umístěním jsme spokojeni, odpovídá našim technickým a finančním možnostem," doplnil jej syn. Kromě zdárně absolvované prestižní rallye oba jistě potěšilo, že ve výsledkové listině za sebou nechali sedm posádek z mistrovství Evropy ´historiků´.

Ve startovním poli 47. Rallye Šumava Klatovy reprezentovali Domažlicko Marcel Tuček s Petrem Dufkem, ale v 11. rychlostní zkoušce je vyřadila technická závada na jejich Mitsubishi Lancer EVO IX.

O svých kvalitách přesvědčili na RZ Černíkov Kdyně, kde obsadili při prvním průjezdu 17. místo a při druhém průjezdu dosáhli 14. nejrychlejšího času. Autor: Jan Pek