Na Domažlicku se pojede osvědčená rychlostní zkouška Buková – Kdyně. Její trasa vede z Bukové přes Slavíkovice a Úsilov na okraj Rudoltic a odtud přes Mezholezy do stoupání pod Korábem. Posledním úsekem je pak sjezd serpentinami ke kdyňskému koupališti, kde bude cíl tohoto 15,4 km dlouhého měřeného úseku. Průjezd touto zkouškou je součástí pátečního programu hned dvakrát.

Nejdříve se zde divákům představí účastníci Historic Vltava Rallye. První vůz zde odstartuje v 17,45 hod. Poté projedou „legendy" a od 19,25 hod. budou vyrážet na trať účastníci „Šumavy". Druhý průjezd „historiků" přijde na řadu od 20,56 hod. a rychlá auta ze startovního pole Rallye Šumava Klatovy zde budou soupeřit od 22,36 hod. Řadoví účastníci silničního provozu ale musí počítat se skutečností, že úsek této rychlostní zkoušky bude pro běžný provoz uzavřen již hodinu před průjezdem prvního závodníka.

Cíl soutěží pořádaných PAMK Klatovy bude v sobotu 25. dubna odpoledne na klatovském náměstí. Jako první tam přijedou již ve tři hodiny „legendy". Před půl čtvrtou tam začnou najíždět posádky Historic Vltava Rallye a krátce po 17. hodině dorazí na klatovské náměstí první účastníci Rallye Šumava Klatovy.

A na co se mohou motorističtí fandové těšit? Startovní pole „historiků" čítá 54 soutěžících, šest z nich je přihlášeno s vozy Porsche 911. Naši diváci budou určitě držet palce dvěma osvědčeným kdyňským posádkám. Bohumír Svoboda st. s Ivanem Trojanem pojedou se Škodou 110 R se startovním číslem 52, Bohumír Svoboda ml. a Zbyněk Soběhart nalepí na dveře své Škody 1000 MB číslo 54.

K Rallye Šumava legend je přihlášeno 14 posádek. Nejzajímavější auto představí hned ta první z nich – bude se jednat o Škodu 160 MTX, což je kupé Škoda Garde s motorem Lada 1600 v úpravě Metalex. S tímto autem v roce 1984 několikrát startoval jezdec Agroteamu Slušovice Karel Kašpárek.

Rallye Šumava Klatovy dostala jako dárek k 50. jubileu důstojné startovní pole, jež tvoří 68 posádek. Také mezi nimi bude mít Domažlicko dvojí zastoupení. S číslem 8 pojedou Karel Trněný a Václav Pritzl se Škodou Fabia WRC, číslo 22 má přiděleno Mitsubishi Lancer Evo IX s posádkou Marcel Tuček, Petr Dufek. Velkou atrakcí pro diváky bude nesporně dvojice vozů Porsche 997 GT 3, které mají startovní čísla 38 a 40. Je tedy zřejmé, že se bude opravdu na co dívat. Autor: Jan Pek