První tři příčky obsadili jezdci s vozy Škoda Fabia Rally2 Evo, v dramatickém souboji o druhé místo porazil Jan Černý třetího Filipa Mareše o tři desetiny sekundy. Kopecký byl v cíli o půl minuty před nimi.

„Dnes (v neděli) jsme nemuseli tolik pospíchat. Hned v první zatáčce první erzety na Korábu se mi podařilo vytvořit obrovitánský smyk, takže jsem zvolnil a řekl si, že to nemá cenu. Pak už jsem se snažil jet plynule, ale bez riskování,“ uvedl Kopecký pro rallyeové videonovinky.

Devětatřicetiletý závodník si rozhodující náskok vypracoval již v sobotní etapě, kterou ovládl o 38 sekund před Černým. Jeho hlavní soupeř Václav Pech měl totiž v poslední rychlostní zkoušce první etapy technické problémy s vozem Ford Focus WRC a klesl na 14. místo. „Na osmé erzetě byl problém s turbem, které bylo v následném servisu vyměněno,“ napsal ve zprávě novinářům Václav Pech.

Rallye Šumava Klatovy ovládl Kopecký, plzeňský Václav Pech měl potíže s turbem.Zdroj: David Koranda

V neděli zrychlil a ve druhé etapě z toho bylo třetí místo, Kopecký skončil o příčku za ním. V celkovém pořadí se Pech posunul na deváté místo. O jednu příčku před ním dojel nejlepší zahraniční účastník Albert von Thurn und Taxis, také s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo. Německý šlechtic, který obývá rodinné sídlo, zámek St. Emmeram v Regensburgu.

Třetím dílem MČR měla být za dva týdny Rallye Český Krumlov, kterou ale pořadatelé přeložili na podzim. Český šampionát tak bude pokračovat červnovou Rallye Hustopeče.

Jedenáct památných okamžiků v historii fotbalové Plzně. Připomeňte si je s námi