S jedničkou Pech

Na startu klatovských rallye nebude chybět obhájce loňského vítězství a čerstvý vítěz krumlovské rallye Václav Pech s vozem Mini John Cooper Works Super 2000. Diváci uvidí například i Miroslava Jakeše, loňského nejlepšího domácího juniora, či Romana Odložilíka, šampiona sprintrally 2013. Domácí fanoušci se mohou těšit i na Petra Hozáka, který se letos k rallye vrátil po několikaleté pauze a v Českém Krumlově se blýskl skvělým 5. místem v absolutním pořadí. Aktuálně je přihlášeno 33 posádek.

Na tratích se představí i vítěz Historic Vltava Rallye 2008 Tony Jansson se svým Fordem Escort RS 2000 či úřadující domácí šampion rallye historických vozů Jiří Kalista (Subaru Legacy RS). S 1 na kapotě vyrazí Mats Myrsell s Porsche 911. Přihlásilo se 47 posádek.
Další zajímavostí květnového víkendu v západních Čechách bude průjezd 37. Int. Rallye Wiesbaden, jehož účastníci budou ve dnech 15. až 17. května projíždět křížem krážem Plzeňským krajem a na klatovském okruhu se ukáží v pátek od 14.46 hodin.

Vstupné a ceníky

Program, který obsahuje mapy a seznam přihlášených posádek, koupíte za 70 Kč, plakát za 50 Kč a samolepku za 10 Kč.
Účastnická vstupenka stojí 200 Kč a je v ní zahrnutý vstup na Klatovský okruh, parkovné na Erbenově náměstí v Klatovech, vstup na všechna divácká místa a vstup do servisu. Vstupenka na Klatovský okruh vyjde na 150 Kč, vstupenka na divácké místo na RZ na 50 Kč. Parkovné u Klatovského okruhu na Erbenově náměstí stojí 50 Kč a vstupné na vyhlášení výsledků v kulturním domě Klatovy 50 Kč.

Vstupné se bude vybírat na Klatovském okruhu a všech diváckých místech. Jako permanentka na všechna divácká místa bude sloužit účastnická vstupenka. Neplatí pro vstup do kulturního domu pro sledování vyhlášení výsledků Historic Vltava Rallye. Kromě prostoru parkoviště na Erbenově náměstí se nebude vybírat žádné parkovné.

Prodejní místa: Tabák Copy Centrum, náměstí Míru Klatovy, Papírnictví, Plánická ul. Klatovy, ČS Robin Oil, Puškinova ul. Klatovy, ČS Petra, Domažlické předměstí Klatovy, ČS Benzina, Plzeňská ul. Klatovy, ČS Robin Oil Borovy, ČS Kamaro Oil Čkyně, výběrčí služba na okruhu a na diváckých místech, Rally bar v servisním areálu v Janovicích nad Úhlavou.