Od 11 hodin soutěžící absolvují první měřený úsek v rallyekrosovém areálu Motorsportklubu AMK Domažlice v průmyslové části města za nádražím a pak je čeká slalomová zkouška ze Kdyně pod Koráb, do níž by mělo první auto odstartovat v půl dvanácté. Po obědě je od 13,30 hod. na programu druhý průjezd domažlickým rallyekrosovým areálem a těsně po 14. hodině druhá zkouška pod Korábem.

Pohled do předběžné startovní listiny napovídá, že si na své přijdou zejména ti fanoušci automobilových soutěží, kteří se již mohou řadit mezi pamětníky. Budou mít možnost po letech spatřit za volantem jezdce, na něž se chodili dívat v mládí.

Startovní číslo 1 bude mít na svém Opelu Kadett Václav Blahna, s číslem 23 pojede Václav Pech starší s BMW 2002, hned za ním je ve startovní listině zapsán domažlický Marcel Tuček se Škodou Favorit, číslo 43 nalepí na dveře své Škody 130 LR Václav Arazim, který donedávna patřil k našim nejlepším jezdcům s produkčními vozy Mitsubishi.

Příznivci trabantů by se měli soustředit na startovní číslo 32, s nímž pojedou Jiří Webinger a Václav Civín, kteří dokázali ve své době rovnocenně konkurovat i továrním východoněmeckým posádkám s populárními „bakelitovými vozítky". Předběžně přihlášený Leo Pavlík ale v aktualizované startovní listině již chybí.

Na trať vyrazí také jezdci, kteří se proslavili v jiných disciplínách. Startovní číslo 31 bude mít ve své době velmi úspěšný okruhový jezdec Břetislav Enge (Škoda 130 LR), do vozu s číslem 34 usedne mnohonásobný účastník Rallye Paříž Dakar Jiří Moskal. Náklaďák LIAZ, s nímž úspěšně zvládal nástrahy afrických cest, ovšem tentokrát vymění za Lancii Beta. Kvalitní, i když ne příliš početná, bude rovněž zahraniční účast. Autor: Jan Pek