Tradičně nádherné letní počasí uvítalo 122 posádek, na které v páteční večer čekala úvodní městská RZ ve Zlíně, kde se posádky divákům představily hned ve třech průjezdech. Další porce z 15. RZ, čítající 229 km, čekala na posádky v sobotu a neděli.
Ani letos nechybělo na Barumce zastoupení z našeho okresu. Posádka Marcel Tuček – Petr Dufek s Mitsubishi Lancer EVO IX obsadila celkově 40. místo a ve třídě 3. jim náleží příčka šestá.

„Pro nás je to další dokončená soutěž a porce bodů do celkového hodnocení šampionátu. Po tradičně pomalejším začátku jsme s Petrem postupně začali zrychlovat, bohužel nás na RZ 6 postihl defekt a výměnou kola přímo na trati RZ, jsme nabrali čtyřminutovou ztrátu, která znamenala propad v pořadí až na 61. příčku. V poslední sekci dne nás opět přibrzdil defekt, na kterém jsem však dojel až do cíle RZ a ztráta nebyla tak velká. Sobotní etapa pro nás končila 54. místem a ve své třídě to byla pozice osmá. Ani nedělní etapa nebyla bez problémů, když nás po jednom ze skoků začaly provázet problémy s chlazením motoru. Vše se ale podařilo odstranit v následném servisu a auto opět fungovalo až do cíle soutěže," podělil se o své zážitky Marcel Tuček, pro kterého bylo zážitkem i soutěžení v blízkosti Václava Pecha (V. Pech startoval na Barum rally se startovním číslem 91., M. Tuček 94. – pozn. red.).

Soutěž nakonec vyhrála tovární posádka Škody motorsport J. Kopecký – P. Dresler na voze Škoda Fabia R5 a jelikož to bylo již páté vítězství, zapsala se do historie této soutěže. Bylo to však po napínavém a těsném souboji s A. Lukyanukem jedoucím na voze Ford Fiesta R5, ten bohužel na poslední RZ Maják poškodil zavěšení svého fordu. Přestože naděje na vítězství se rozplynuly, vůz byl posádkou provizorně opraven a nakonec cíl soutěže spatřil na 16. pozici. Na druhou příčku se posunula další Fabia R5, pilotovaná posádkou T. Kostka – L. Kučera. Třetí pozice náleží J. Černému a P. Černohorskému, rovněž na Škodě Fabia R5.

V rámci sobotního programu se ve Zlíně odjel také 9. ročník Star rally Historic, kterou ovládly posádky startující na vozech BMW. Zvítězili Tenkl – Vosádka /BMW M3/, druhé místo patří dvojici Budil – Vejvoda /BMW 2002 TI/ a bronz si ze Zlína odvážejí Jírovec s Horákem /BMW M 3/.

Posádky startující v rámci MMČR čeká měsíční přestávka. Posledním podnikem mistrovství bude ve dnech 30. 9. – 1. 10. SVK Rally Příbram. Kopecký s Dreslerem si sice už zajistili mistrovský titul, ale o dalším pořadí není ještě rohodnuto, proto lze očekávat těsné souboje o zbylé medailové pozice. Autor: Radek Svozil