Soutěž, kterou provázelo deštivé počasí, ale Pech nezačal dobře. Se svým vozem Mini John Cooper Works S2000 udělal hned na první erzetě, oblíbeném Klatovském okruhu, jezdeckou chybičku v retardéru a ztratil několik vteřin. Z prvenství ve zkoušce se tak radovali Miroslav Jakeš s Jaroslavem Novákem (Citroën DS3 R5), jenže pak už na Pecha nestačili. „Od druhé rychlostní zkoušky jsme se snažili jet dost rychle," vysvětlil to v cíli obhájce prvenství Pech, který postupně navyšoval svůj náskok. Ovšem v poslední RZ prvního dne musel zvolnit. „V noci začalo dost pršet, nechal jsem tam slicky a dvakrát jsme měli velký aquaplaning. Tak jsem tuto erzetu raději „prodal". Do druhého dne jsem šel s náskokem 18 vteřin, což nebylo moc," řekl Deníku Pech.

Jenže sobota začala pro jeho největšího rivala Jakeše nešťastně, když ještě před polovinou úvodní rychlostní zkoušky chyboval. S poškozeným vozem sice dojel do cíle, ale náskok Pecha na čele soutěže poté přesáhl už jednu minutu a to bylo klíčové. Třetí příčka za nimi patřila Romanu Odložilíkovi (Ford Fiesta R5), který si ji pohlídal až do cíle. Naopak průběžně čtvrtý Jan Jelínek (Škoda Fabia S2000) sklouzl ze silnice a odstoupil. Těsně pod stupně vítězů absolutního pořadí se tak posunuli bojovníci o špičku produkčních vozů. Mezi nimi se nejvíce dařilo klatovskému Hozákovi, který dokázal vybojovat „bramborovou" medaili a v cíli měl z toho obrovskou radost.

Stínem soutěže, která se jela souběžně se 23. Historic Vltava Rallye, byla poměrně nízká účast závodníků.

Zaznělo v cíli:

Václav Pech (na otázku, zda souhlasí s názorem některých fanoušků, že Rallye Šumava upadá a že závody „zachraňovali" historici, kteří jeli před moderními stroji): „Co na to mám říct, je to pravda. Ale nové vedení se chová lépe než to staré, a tak věřím, že se to zase začne zlepšovat."

Petr Uhel: „Nízkou účast na letošní Šumavě zavinil i nešťastný termín, ten klasický dubnový by byl mnohem lepší."

Miroslav Jakeš: „Jsme moc rádi, že jsme na cílové rampě. Ráno jsme měli krizi, vylétli jsme z trati a docela poškodili auto, takže jsme měli štěstí, že jsme vůbec mohli pokračovat. Za druhé místo jsme rádi, a to i vzhledem k podmínkám, které dnes panovaly."

Roman Odložilík: „Zase nám nevyšlo počasí. Já jsem tu snad nikdy nejel, když bylo hezky. Samozřejmě mě mrzí ztráta, ale auto nefungovalo. Jsme proto rádi, že jsme v cíli."

Petr Hozák: „Stálo při nás štěstí, protože na předposlední zkoušce nám odešla převodovka. Velmi nám pomohla podpora od fanoušků i našich partnerů, kterou jsme během závodu cítili." 

Výsledky 49. Rallye Šumava Klatovy: 1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) 1:32:26,5, 2. Jakeš, Novák (Citroën DS3 R5) –1:13,6, 3. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) –1:21,5, 4. Hozák, Radina –3:24,9, 5. Trojan, Chlup (všichni Mitsubishi Lancer Evo IX) –5:22,1, 6. Frycz, Spurek (Pol./Subaru Impreza STI) –6:09,5.