Pro kdyňské navrátilce na soutěžní tratě je to první závod od loňského šokujícího vítězství při Rally Klatovy, kde s Hondou Civic Type R vyhráli svoji třídu 8 a přitom dokázali porazit i nejrychlejší jezdce této kategorie Václava Stejskala (Renault Clio Sport) a mnohonásobného šampióna Martina Radu (Alfa Romeo 147).

Pačejovský podnik bude pro Šlehofera s Baborem velkou výzvou. „Honza v Pačejově závodil kdysi dávno, já to tam znám jen jako divák," říká Robert Babor. Velikost výzvy umocňuje i nový vůz, který mají zapůjčený ze stáje Sýkora Racing a který byl teprve před pár dny přivezen ze zahraničí. „Ještě jsme ani neměli čas se s vozem blíže seznámit. Trochu otestovat bychom jej měli až dnes," přiznává Babor.

Protože je nutné vyřídit vše potřebné, nebude čas ani na speciální polep auta a to vyjede v základním bílém provedení s logy partnerů.
Kdyňská posádka do Pačejova jede s cílem soutěž dokončit a znovu prohnat favority. „Od podzimní Rally Klatovy je to náš první závod, takže se chceme hlavně svézt, užít si závod a atraktivní jízdou potěšit diváky. Zazávodit si v takovém autě je zavazující, proto mu nechceme udělat ostudu a chceme držet krok s konkurencí," dodává Babor.

Harmonogram soutěže

Start Horažďovice u kina (1. jezdec v 8:30 hod)
RZ 1 Nehodiv – Strážovice (8:58)
RZ 2 Čečelovice – Čečelovice (9:40)
RZ 3 Doubravice – Leskovice (11:45)
RZ 4 Nehodiv – Strážovice (12:50)
RZ 5 Horažďovice př. – Komušín (13.20)
RZ 6 Čečelovice – Čečelovice (13:40)
RZ 7 Doubravice – Leskovice 15:15)
RZ 8 Horažďovice př. – Komušín 16:35)
Cíl Horažďovice u kina (17:00, cílová rampa 17:20)