„Dělat takovou akci, která se připravuje několik měsíců pro pár lidí průměrné výkonnosti, nemá význam – viz současná žalostná úroveň českého běhu.

Pokud by měl mít závod kvalitu, musí být peníze, a to v řádu statisíců, nebo trať musí být tak rychlá, aby přilákala i průměrné, rekreační běžce s vidinou zaběhnutí nejlepšího osobního výkonu. Tedy jakási ´masovka´. Nic z toho ale v Domažlicích není,“ vyvrátil možné pořádání sekretář AC Domažlice a předseda plzeňského krajského atletického svazu Petr Konop a pokračoval: „Výkonný výbor AC Domažlice se rozhodl přihlásit do výběrového řízení Českého atletického svazu na pořádání mistrovství České republiky v půlmaratónu v roce 2010, a to v Plzni v rámci třetího ročníku Plzeňského půlmaratónu.“

Plzeňský půlmaratón založil před dvěma lety Roman Sladký a AC Domažlice společně s výkonným výborem plzeňského krajského atletického svazu chtějí organizačně vypomoci. „Celooblastní akce a k tomu navíc v krajském městě jsou jaksi na jiné úrovni,“ řekl Konop s tím, že výběrové řízení dosud neproběhlo a uskuteční se v srpnu.

Pokud tedy domažličtí atleti a krajský svaz uspějí, mohou se fanoušci i běžci těšit na duben příštího roku, kdy se Plzeňský půlmaraton a současně MČR uskuteční.