Pátého jubilejního mistrovství České republiky v basketbalu veteránů v Klatovech se zúčastnilo rekordních čtyřicet devět týmů z Čech, Slovenska a Ukrajiny. Letos zde opět nechyběla řada bývalých reprezentantů a ligových hráčů v čele s Václavem Hrubým, Josefem Jelínkem či Jiřím Okáčem. V šesti sportovních halách města karafiátů se nakonec odehrálo rekordních 78 zápasů!

„V úvodním zápase jsme narazili na tým Futuras Esterellas de Veteranos, jehož kádr tvořili bývalí čeští reprezentanti a ligoví hráči. Jeho barvy například hájili Pavel Bečka, Marian Přibyl či Pavel Staněk. Na postu rozehrávače působil mimo jiné David Zdeněk. I když jsme všichni bojovali, na tak kvalitního soupeře jsme nestačili a prohráli jsme,“ vrací se k vystoupení domažlických basketbalových veteránů Michal Vaněk.

Ve druhém duelu změřili Domažličtí Psohlavci síly s domácí Klatovskou sešlostí, za kterou mimo jiné hrál i starosta města karafiátů. V utkání se oba týmy střídaly ve vedení, aby se nakonec štěstí přiklonilo na stranu domažlických basketbalistů, kteří vyhráli o dva body. Vítězství je o to cennější, že soupeře zdolali po dlouhých letech. Tři hodiny po tomto střetnutí čekal Domažličany závěrečný zápas turnaje proti ´nejslabšímu´ účastníkovi, a to družstvu složeného z hráčů z Klatov a ze Sokolova. Psohlavci nezaváhali a zvítězili o tři body. Zároveň tak obsadili konečné druhé místo a těsně jim tak utekl postup na světový šampionát veteránů v Brazílii.

„Všichni jsme si skvěle zahráli. Dík patří všem zúčastněným hráčům a také trenérovi Mírovi Vaňkovi. Vrcholem bylo slavnostní vyhlášení, na kterém jsme potkali řadu bývalých vynikajících českých hráčů a reprezentantů. Nechyběli mezi nimi i naši dobří známí, se kterými jsme hráli nebo naopak proti sobě nastupovali. Byl to velmi vydařený turnaj. Věříme, že příští rok se dáme opět dohromady a zase si zahrajeme,“ neskrývali spokojenost z druhého místa na basketbalovém veteránském turnaji Václav Forst a Michal Vaněk.

Domažličtí Psohlavci: Marek a Martin Konicarovi, Michal Vaněk, Josef Prettl, Václav Forst, Marek Petrželka, Martin Císař, Jan Johánek, Lukáš Pivoňka, Petr Červený a Jiří Bubeník. Trenér: Miroslav Vaněk.

Autor: Karel Fait