A týden nato už fanoušci atletiky budou moci fandit svým oblíbencům při mítinku Hvězdné házení na Chodsku – Memoriálu Jana Mazance.

Týmové zápolení v první lize, která je druhou nejvyšší českou soutěží (nejvyšší je extraliga – pozn. aut.), se do našeho okresního města podívá po poměrně dlouhé době. „Atletická liga se vrací do Domažlic asi po dvanácti letech a stálo velké úsilí atletů AC Domažlice vůbec vyhovět vysokým požadavkům Českého atletického svazu na uspořádání a na přípravu všech sektorů. Tomu pomohlo i samotné vedení města. Družstvo mužů AC Domažlice už léta drží v Domažlicích první ligu. V absolutním pořadí loňského roku jim patřilo 12. místo v republice. Ve srovnání kolik je v Česku mnohem větších atletických měst, je tento výsledek obdivuhodný,“ říká předseda domažlického klubu a jeden z hlavních organizátorů sobotních závodů Zdeněk Forster.

close AC Domažlice - logo. info Zdroj: Reprofoto: AC Domažlice. zoom_in

Borci v modročerných barvách chodského týmu vybojovali v úvodním prvoligovém kole v Českých Budějovicích 165 bodů a brali za ně výborné třetí místo za Spartakem Praha 4 (197) a Spartakem Třebíč (184). Až za Domažličany skončili atleti AC Sparta Praha (155), USK Praha (101), Triatletu Karlovy Vary (99) a domácího Sokola České Budějovice (88).

„Nejlépe si vedl Renda Hamberger, který dokázal v hodu diskem překonat hranici padesáti metrů, čímž vytvořil nový oddílový rekord a disciplínu vyhrál. Celkově dokázal pro družstvo vybojovat 19 bodů! Dalšími závodníky, kteří získali pro tým přes deset bodů, byli Jan Tauer, Tomáš Blacký, Václav Carda, Slavomír Jaššo, Miroslav Fliegel, Šimon Ekl a David Špindler,“ spokojeně vypočítává klubový šéf.

Na programu sobotních závodů bude celkem osmnáct atletických disciplín, z toho deset běžeckých na různé distance včetně dvou štafetových na 4x 100 a 4x 400 metrů. Závody v hodu kladivem se uskuteční na stadionu Sokoliště.

Oficiální začátek je naplánován na 10.45 hodin, konec se předpokládá okolo 17. hodiny.